Trenér Alois Grussmann tak mohl být s předvedenou hrou nadmíru spokojený. „Vyhráli jsme 4:0, ale to je málo. Podle průběhu hry jsme měli dát ještě tři čtyři branky navíc. Ale jsem rád, že to, co teď trénujeme, dokázali kluci přenést do zápasu. Dali jsme krásné góly, měli jsme spoustu šancí, ale stále ještě máme trošku problém s koncovkou,“ popsal utkání kouč Vítkovic.

Do zápasu naskočili i dva kmenoví hráči Brna, Nosko s Balážem, kteří by měli přijít na hostování. Oba patřili k nejlepším a určitě by byli přínosem. „Ještě to není stoprocentně domluvené. Stále jednáme a do konce týdne by mělo být jasno. Doufám, že to vyjde, protože jsou to kvalitní hráči a pořádně by zvedli konkurenci v týmu,“ řekl Grussmann.

S mužstvem trénuje i brazilský levý bek Tiago, který v minulé sezoně hrával nejvyšší soutěž v Polsku, a vedení ostravského klubu svým uměním nadchl. Ale do zápasů ještě nenaskakuje. „Trénuje s námi, připravuje se fyzicky, protože má určité manko, ale během takových tří čtyř týdnů by měl být připraven k utkání. Určitě taky bude posilou,“ poznamenal kouč Vítkovic.

V sobotu se tým představí v rámci prvního kola Poháru ČMFS v Dolním Benešově a o sestavě nemá trenér úplně jasno. „Kluci, co nastoupili v prvním poločase, by se z valné většiny měli objevit i v sestavě pro pohár. Překvapili mě ale i kluci, kteří odehráli druhou půlku, takže mám trošku zamotanou hlavu. Máme tedy z čeho vybírat, a na postech, kde si ještě nejsem jistý, se rozhodnu až před zápasem podle toho, kdo mě přesvědčí v tréninku,“ dodal Alois Grussmann.

Vítkovice - Kravaře 4:0 (2:0) Branky: Prohaszka, Motyčka, Nosko, Šafránek.

FC Vítkovice: Paleček (Vaclík) - Nosko, Hromkovič, Derych (Cverna), Mikulenka (Rybařík) - Baláž, Švec (Kroker), Motyčka (Šafránek), Novák (Valášek) - Prohaszka (Kříž), Jandík (Schön).