Decentní, ale velni pestrý a bohatý program se musel líbit. Utkání starých gard přineslo celou řadu hezkých fotbalových momentů a branek. Hráči, jako Bartl, Hruška, Bomba, Pardy, Vožník, Prasek, Lindovský, Vrba a celá řada dalších se objevili opět v opavském dresu.

„Jsem strašně rád, že se opět vidím s bývalými spoluhráči. V Opavě jsem prožil svá nejkrásnější fotbalová léta,“ přiznala jedna z klubových legend Jindřich Pardy, ve stejném duchu mluvili i další fotbalisté. Jiří Pospěch sice k zápasu nenastoupil, oslavy si ale ujít nenechal. „Jsem rád, že tady mohu být. Opavský fotbal se po pádu opět zvedá, a to je jenom dobře,“ zdůraznil bývalý výborný obránce.

Diváci se ale nenudili ani po tomto utkání, ve kterém Kaučuk zdolal Ostroj 6:3. Hřiště zabrali benjamínci a za tribunou začal svou show rozjíždět Marcel Woodman se svou kapelou. Jak bývá u něj zvykem, roztancoval i opavské publikum. „Nemá to chybu, Marcel hraje super,“ uvedl jeden z jeho obdivovatelů, Kamil Štoček.

Slavnostní program gradoval. V posledním zápase večera nastoupila Opava proti Brnu. Ještě předtím ale vedení klubu společně s primátorem města Opavy Zbyňkem Stanjurou ocenili nejvýraznější postavy fotbalové Opavy. Dnes již zesnulého, úspěšného kouče Evžena Hadamczika, za kterého převzala jeho ocenění manželka Marie, trenéra Petra Žemlíka a dlouholetého hráče a kapitána Jindřicha Pardyho. Klub navíc předal fanouškům čestnou vlajku.

Slavnostně pojali sobotní den i fanoušci klubu, kteří měli nachystán i dárek pro primátora a generálního manažera, poté bohatou choreografií pořádně okořenili vrchol večera, kterým byl zápas domácího áčka s brněnským ligistou. Na obrovských plachtách například zobrazili podobizny čtyř klíčových postav klubu od zakladatele Carla Dorasila, přes legendárního kouče Evžena Hadamczika, Alosie Sommera, jenž byl u prvního historického postupu Opavy do první ligy, a Pavla Hadamczika, člověka, který se chopil klubu v době, kdy spadl až na samé dno.

Nechyběla ani klubová loga. Ta charakterizovala stoletý vývoj, samozřejmě na řadu přišla i tolik oblíbená pyroshow, po které následoval velký ohňostroj. „Myslím si, že oslavy se vydařily. Přítomností bývalých hráčů, fanoušků a lidí, co patří k opavskému fotbalu, jsme důstojně oslavili sto let. Naši fanoušci se opět předvedli. Díky jejich pestré choreografii se slavnostní večer ještě více zvýraznil. Ukázali, co ke klubu cítí, a to je důležité, jedině tak se dá budovat klubismus,“ řekl k oslavám generální manažer SFC Pavel Hadamczik.