Heřmanice na jaře patřily k nejpříjemnějším překvapením I.B třídy skupiny B. Mužstvo se prezentovalo pěknou hrou, kterou dokázalo bodově zúročit. Nakonec skončili třetí za postupujícími Radvanicemi a Dolní Lhotou.

Přes léto se kádr příliš nezměnil. „Mužstvo zůstalo pohromadě. V podstatě zatím k žádným změnám nedošlo. Samozřejmě že jednáme o posílení, ale máme zájem o hráče z vyšších soutěží, takže čekáme, kdo se tam nevleze do kádru. Pár hráčů už máme vytipovaných, ale dokud nebudou podepsaní, nechci je jmenovat,“ řekl trenér Jaroslav Mlčoch.

Mužstvo, které na jaře bylo černým koněm soutěže, by nyní mělo patřit k favoritům. Kouč si je toho vědom, ale přílišný optimismus raději krotí. „Uvidíme, jak to bude vypadat. Nová mužstva nemáme příliš zmapovaná, takže nevíme, co od koho můžeme čekat. Určitě bychom chtěli navázat na loňské výkony a patřit ke špici. Ale hodně bude záležet na úvodních kolech,“ zamyslel se Mlčoch, který doufá, že nový ročník I.B třídy nebude mít tak jednoznačného favorita, jakým loni byly Radvanice.

„Přál bych si, aby na špici hrálo aspoň pět celků, my samozřejmě mezi nimi. Minulou sezonu bylo rychle o postupujícím rozhodnuto a většina mužstev pak neměla o co hrát. A to soutěži neprospívá,“ uvedl kouč ambiciózního celku. Jeho svěřenci jsou v plné přípravě a příští víkend nastoupí k úvodnímu utkání, kterým bude derby v Polance.

Zatím tým odehrál tři přípravné zápasy a pokaždé odcházel jako vítěz. „Dvakrát jsme porazili soupeře z nižších soutěží, jednou ze soutěže vyšší. To byla Dolní Lutyně. Trošku mě to znepokojuje, protože mé zkušenosti říkají, že pokud se daří v přípravě, nedaří se v soutěži. Tentokrát to snad bude jiné,“ usmíval se Jaroslav Mlčoch.