O překonání hranice věděl. „I když na statistiky moc nehledím, tady jde o velký milník. Dvě stě zápasů v lize neodehrál každý, přece jen to i pro mě osobně už něco znamená,“ připustil Lukeš. „Věřím, že v sobotu vstoupím do druhé poloviny své kariéry,“ usmál se ofenzivní záložník a hlavní tahoun Baníku. Rád by v budoucnu pokořil i hranici padesáti vstřelených branek. „To by totiž znamenalo, že bych překonal v počtu branek Petra Samce. Zatím jich mám na kontě pětatřicet, takže se musím ještě činit,“ pokračoval Lukeš.

Právě jeho bývalý spoluhráč a dnes kouč druholigového Hlučína Petr Samec svému kamarádovi drží palce. „Klidně ať mě Luky překoná, fakt mu to přeji. Myslím, že těch padesát branek určitě dá,“ mínil Samec. O jubileu už vědí také hráči Baníku. Václav Svěrkoš si stejně jako třeba další opora týmu David Bystroň hlavně přeje, ať tři body zůstanou v sobotu v Ostravě. „To by byl i Martin Lukeš nejspokojenější,“ shodli se hráči Baníku, kteří zatím nevěděli, zda pokoření jubilea bude Lukeše něco stát.

„Ono to je těžké, protože Martin je nejen kapitánem týmu, ale zároveň i pokladníkem. Asi ale něco vymyslíme,“ dodal Svěrkoš.