Severočeši ve zkratce nesouhlasí prakticky se vším, co se v sobotu na Bazalech událo. Navíc se Most ohradil proti údajně rasistickému chování fanoušků Baníku vůči hostujícím hráčům tmavé pleti. „Nejzávažnější na celé záležitosti je, že (rozhodčí Adam) nepřerušil a neukončil zápas. Jak máme hrát v takovém nepřátelském prostředí?“ šokoval prohlášením v České televizi Kabíček.

Zástupci Baníku míní, že severočeský klub si nepříznivý postoj obecenstva zavinil chováním svých fotbalistů na hřišti a striktně odmítají, že by se na tribunách objevily náznaky rasismu vůči hráčům soupeře. „My jsme první, kteří by se v případě jakéhokoliv náznaku něčeho podobného snažili zakročit. Naši fanoušci nejsou svatí, ale v tomhle se za ně jednoznačně stavíme,“ reagoval předseda představenstva Jakub Kahoun.

„První poločas byl v klidu, přestože tam byl zákrok na Lukeše, který se pak zranil. Celé se to změnilo až po poločase kvůli neustálému polehávání a simulování hráčů Mostu. Vrcholem byl zákeřný zákrok na Svěrkoše po proměněné penaltě,“ prohlásil Kahoun. „Za vrchol považuji vyjádření o údajném rasismu v hledišti. Tohle už je poněkud hysterická reakce. Diváci samozřejmě dávali hlasitě najevo svou nespokojenost s tím, co Most předváděl na hřišti, ale žádný rasistický projev nikdo nezaznamenal. Po tom všem považuju sobotní vystoupení Mostu v Ostravě za velmi nesympatické,“ zdůraznil Kahoun. „Poškozeny by se mohly cítit obě strany, my třeba za jasnou Jamrichovu ruku v pokutovém území. Na rozhodčího má ale právo stěžovat si každý, to je věc Mostu,“ dodal Kahoun.

 

Prohlášení kotle Baníku Ostrava

Kotel fobalových fanoušků Baníku Ostrava se jednoznačně ohrazuje proti nařčení mosteckých funkcionářů z rasistického chování při sobotním ligovém zápase. Především druhý poločas se hrál ve vypjaté atmosféře, která byla vyprovokována nesportovním chováním hráčů Mostu, zejména pak zdržováním hry simulováním či několika ostrými zákroky. Reakcí fanoušků však nebylo hučení na hráče tmavé pleti, jak se veřejnosti snaží vnutit Mostečtí, ale pískot na všechny hráče Mostu, kteří zrovna byli u míče bez ohledu na barvu pleti.