Trenér Vítkovic Alois Grussmann před sezonou několikrát naznačil, že s kádrem je spokojený, akorát mu schází tvořivý středopolař. Takový hráč je sice nedostatkovým zbožím, ale Vítkovice se nakonec dočkaly. Do mužstva se vrátil Lubor Knapp, který poslední sezonu strávil v týmu polského prvoligisty Odry Wodzislaw. Naskočit do sestavy byl připraven už proti Krči, ale jeho přesun se nepodařilo dotáhnout do konce. Obnovenou premiéru ve vítkovickém dresu si tak odbyl až v Třinci, kde mužstvo urvalo bod.

„Jeli jsme sem vyhrát, to jsme si řekli před zápasem, a moc nám k tomu nechybělo. Byl to můj první zápas po příchodu do Vítkovic, byl jsem z toho trošku nervózní a nevěděl jsem, co bude a jak bude. S kluky jsem týden a měl jsem dost času na sehrání. Dneska to ještě trošku vázlo, ale příště to zase bude lepší,“ zamyslel se nad svou premiérou jednatřicetiletý hráč, kterého remíza poměrně mrzela. „Kdybychom za stavu 1:0 dali druhý gól, nebo za stavu 1:1 využili nějaký brejk, mohlo to být jiné. Hráli jsme sice v deseti, ale přesto jsme mohli i vyhrát,“ posteskl si vítkovický záložník. V polské Wodzislawi strávil jednu sezonu a zažil tam spoustu zvratů. „V Polsku to nebylo špatné, ale už jsem tam neviděl perspektivu. Za rok jsem v Odře zažil pět trenérů, to jsem nezažil nikde a už to asi ani nikdy nezažiju. Každý trenér chtěl něco jiného a největší problém je, když jste v zahraničí a odejde kouč, který si vás tam vzal. Bylo mi tedy nabídnuto, že mi nebudou bránit najít si klub, a já se tedy na poslední chvíli rozhodl, že odejdu. Původně jsem myslel, že tam zůstanu aspoň do zimy, ale nemělo to cenu,“ posteskl si Knapp, který se nakonec rozhodl pro Vítkovice.

„Měl jsem nějaké nabídky od nás nebo z Polska, ale nakonec jsem se rozhodl pro Vítkovice, protože jsem je znal. V zimě se pak uvidí, co bude dál. Zatím jsem tady jen na podzim. A zda zůstanu? Já nikdy neříkám nikdy, ale uvidíme, jak si budeme stát v tabulce a podobně. Možná zůstanu, možná ne,“ dodal Lubor Knapp.

Pomoc zkušeného středopolaře si pochvaluje i vítkovický trenér. „Bude to opravdu obrovská pomoc. Je vidět, že to prostě má v noze. Ale vzhledem k jeho kvalitám k němu musím být přísnější než k ostatním a některé věci mu budu muset přece jen vytknout. Například jsem od něj čekal mnohem více finálních přihrávek,“ poznamenal Alois Grussmann.