"Baník a hlavně jeho fanoušci mi přirostli k srdci," říká Látal, který jako kapitán týmu dovedl ostravský tým ke dvěma trofejím.

Radku, jak se na utkání těšíte?
Určitě hodně a očekávání je cítit i v naší kabině. Bude to jiný zápas, než na jaký jsou kluci zvyklí ve třetí lize. Těším se na něj hlavně kvůli nim, protože si podobný dárek v podobě duelu s Baníkem zaslouží. Věřím, že přijde hodně fanoušků a utkání bude mít skvělou kulisu.

O vás je známo, že porážky jste k smrti nesnášel už jako hráč, a jiné to určitě není ani nyní v pozici kouče.
To je jasné, neznám hráče nebo trenéra, který by šel z kabiny s tím, že jde prohrát. Jsme ale realisté a Baníku se pokusíme cestu do dalšího kola, co nejvíce zkomplikovat. Když je potrápíme a předvedeme stejně bojovný a kvalitní výkon, jako proti Karviné nebo béčku Zlína, budu spokojený.

Už jste zmiňoval bojovou náladu v kabině Frýdku-Místku, asi kluky před utkáním ani moc hecovat nebudete…
Pohárové zápasy mají své kouzlo a oni sami dobře vědí, že s Baníkem se střetnete třeba jednou za pět let. Je to pro ně svátek a vlastně i odměna za výkony, které za poslední půlrok podávají.

Baník jste v nové sezoně viděl ve všech ligových zápasech, nechyběl jste třikrát na Bazalech, ale také ve vršovickém ďolíčku a Zlíně. Co zatím říkáte výkonům ostravského týmu?
Vstup do ligy Baníku určitě vyšel a nastartováno to mají kluci výborně. Jisté také je, že jim hodně pomáhají fanoušci. Z vlastní zkušenosti vím, že když jsou Bazaly plné, hraje se úplně jinak, než když je tam třeba pět tisíc lidí. Ono se o tom zase hodně mluví a nikdo by to neměl brát jako frázi. Tým ale má samozřejmě kvalitu, což dokázal i v zápasech, kdy mu chyběli klíčoví hráči.

Jak vidíte šance svého týmu v souboji s aktuálně druhým týmem ligy?
Když se na to podívám jako trenér, tak budu říkat, že se pokusíme překvapit a podobně. Jinak ale dobře vím, že naše šance jsou minimální. Rozdíl dvou soutěží se musí zákonitě projevit.

Z Poháru ČMFS už ale vypadla Olomouc i Opava…
V obou případech to ale bylo dáno špatným přístupem favorita a stejné to bude i ve středu. Celé utkání bude o tom, jak k tomu Baník přistoupí, o tom pohárové zápasy totiž často jsou. Ještě v živé paměti mám utkání se Schalke. Tehdy jsme jako vítězové Poháru UEFA hráli Německý pohár na půdě Freiburgu, který hrál pátou ligu. My tam letěli den předem a nastoupili v nejsilnější sestavě.

Jak utkání dopadlo?
Vyhráli jsme 11:0 a letěli zpátky, nakonec jsme ale v té sezoně Německý pohár vyhráli…

Na utkání se těší fanoušci nejen z Frýdku-Místku, ale i ze širokého okolí. Těší vás zvýšený zájem o fotbal?
Fotbal se hraje pro lidi a já věřím, že ve středu vyhraje ve Stovkách právě fotbal. V předprodeji jsme prodali více než dva tisíce lístků, očekávám, že si zápas nenechají ujít také fanoušci Baníku. I kvůli nim se na zápas hrozně těším.