„Budu spokojený, když Baník potrápíme a podáme výkon, na který budeme hrdí. Rozdíl dvou soutěží se na hřišti asi projeví, ale my chceme všem ukázat, že fotbal hrát umíme,“ uvedl kouč Frýdku-Místku Radek Látal. Ostravská obrana si musí dát pozor hlavně na Fujerika, který patří společně s Cesnekem, Literákem a Staňkem k ose týmu.

Ostravský tým si před utkáním hleděl hlavně toho, aby soupeře nepodcenil. Včera trenér Karel Večeřa vzal tým na předzápasové soustředění. „Zápas bereme stejně vážně, jako každé jiné ligové utkání,“ podotkl Večeřa už po sobotní ligové výhře nad Plzní.

Baník nenastoupí k utkání kompletní, protože bude postrádat reprezentanty. „Už dříve jsme věděli, že pryč budou Řezník a Rajtoral, jenže mimo hru zůstávají ještě Svěrkoš i Tesařík a samozřejmě nelze počítat s dlouhodobými marody. Navíc se bude léčit také Cigánek, který má střevní problémy. Otazník visí i nad startem Magery,“ poznamenal Večeřa. Záložník Vladimír Mišinský byl kvůli hrubému porušení životosprávy navíc přeřazen do týmu U 21.

„Bude to těžký zápas, protože pro domácí je to takové malé utkání roku, budou se chtít vytáhnout. Je nutné k tomu přistoupit odpovědně, hráči z lavičky musejí splatit důvěru, kterou do nich vkládáme,“ uvedl Karel Večeřa.

Utkání začíná ve Stovkách v 17 hodin.

Pravděpodobné sestavy:

Frýdek-Místek: Dittert - Vavruša, Prčík, Literák, Macura - Němec, Kufa, Staněk, Cesnek - Fromelius (68. Plešek), Fujerik.

Baník: Vašek - Metelka, Ricka, Bystroň, Tchuř - Varadi, Otepka, Marek, Mičola - Zeher, Magera.