Pavel Dudziak zase v týmu Válcoven v minulosti dlouhé roky působil. „I proto se na Stovky hodně těšíme,“ shodují se maséři. Oba na jedničku plní v klubu nejen své masérské povinnosti, ale jsou také dobrými dušemi týmu, které nezkazí žádnou legraci. Fanoušci Baníku mají jistě ještě v živé paměti situaci, kdy v utkání v Českých Budějovicích vsítil František Rajtoral svou první ligovou branku v ostravském dresu a masér Krabec musel přímo na hřišti udělat ukázkovou stojku na hlavě.

„Dělal jsem ji ale rád, Frantovi jsme všichni gól hodně přáli,“ vykládal s úsměvem Krabec (na snímku). Jeho gymnastického prvku si ostravský záložník cenil natolik, že ho dokonce v klubovém dotazníku na internetu označil jako svůj největší mimofotbalový zážitek. „Tak ukázkovou stojku jsem ještě neviděl, fakt musím před masérem ještě jednou smeknout klobouk,“ vysvětloval Rajtoral.

Na dnešní utkání ve Frýdku-Místku se maséři těší i kvůli osobě trenéra soupeře Radka Látala. „Jsou tam ale i další kluci, co za Baník hráli. Hlavně si přeji, aby přišlo hodně diváků a zápas se hrál ve skvělé kulise,“ přeje si Krabec.

Pikantní je utkání i pro útočníka Adama Varadiho, který stejně jako další forvard Václav Svěrkoš s fotbalem ve Frýdku-Místku začínal. „K zápasu bohužel nenastoupím, ale ve středu mě čeká po nemoci první trénink. Jsem rád, že jsem už zdravý a věřím, že to kluci zvládnou i beze mě. Musím nyní dohnat tréninkové manko, vždyť už další sobotu nás čeká důležitý ligový zápas na pražské Slavii,“ poznamenal Svěrkoš, který stejně jako Varadi vcelku pravidelně na domácí zápasy Frýdku-Místku na Stovky chodí. „Mám tam několik kamarádů, takže když mám čas, tak se na kluky jdu podívat,“ poznamenal Svěrkoš.

Ani on ale ještě v létě netušil, proč se fotbalovému klubu ve Frýdku-Místku přezdívá Lipina. „Musel mi to během soustředění vysvětlit masér Krabec, který je velkým pamětníkem klubu,“ potvrdil Svěrkoš, který od té doby fotbalovému týmu z Frýdku-Místku neřekne jinak než Lipina. „Tradice je tradice, ta k fotbalu prostě patří,“ říká Svěrkoš a masér Krabec to potvrzuje. „Je pěkné, že si kluci dobře pamatují, kde s fotbalem začínali. Ve Frýdku-Místku vyrostlo spoustu skvělých fotbalistů, kteří pak úspěšně hráli také za Baník.“