Zázraky se někdy dějí i ve fotbale. Na vlastní kůži to včera poznali třetiligoví fotbalisté Frýdku-Místku, kteří před rekordní návštěvou (4755 diváků!) doma ve Stovkách po heroickém výkonu porazili ostravský Baník 2:0 a navždy se zapsali do historie klubu. V dalším kole se Frýdek-Místek opět ve Stovkách utkání v dalším prestižním derby s Karvinou.

Noví hrdinové zasadili první ránu do ostravského sebevědomí už ve 12. minutě, když si Bystroň srazil do vlastní sítě centr Fujerika.

„Tahle branka nám hodně pomohla, byla to voda na náš mlýn,“ připustil kouč vítězného týmu Radek Látal. I pro něj to byl včera nejdůležitější zápas ve své trenérské kariéře. „Jsem začínající kouč a na souboj s Baníkem jsem se samozřejmě těšil, protože jsem tam dlouhé roky hrál,“ přiznal Látal, který podruhé jásal ve 30. minutě po brance Němce. „Kluci si v utkání sáhli na dno sil, dostávali křeče. Musím uznat, že jsme měli i štěstí a ve druhém poločase si už hleděli hlavně defenzivy,“ poznamenal Látal. Ve výhru uvěřil až po závěrečním hvizdu. V takových zápasech se může stát i za posledních deset minut cokoliv. Baník hrál na tři útočníky a každá šance zaváněla šancí. Porazit ale Baník 2:0 je pro celý Frýdek-Místek skvělé,“ dodal Látal.

Ostravský kouč Karel Večeřa po utkání výmluvy nehledal a odmítl, že by Baník soupeře podcenil. „Podcenění tam nebylo, střeleckých možností jsme si za utkání vypracovali dost,“ mínil Večeřa, který přiznal, že měl z utkání strach. „Nebyli jsme kompletní a tyhle utkání bývají o tom, že se favorit musí prosadit v úvodu. To se nestalo, neproměnili jsme šance, a i když jsme se po přestávce zlepšili nedařilo se nám skórovat. Rozhodně nás ale absence neomlouvají. Domácí vyhráli zaslouženě,“ poznamenal Večeřa. „Ve druhé půlce šel náš výkon nahoru a kvůli neumění, nervozitě jsme prostě šance neproměnili,“ dodal Večeřa.

Frýdek-Místek – Baník Ostrava 2:0 (2:0). Branky: 11. vlastní Bystroň, 30. Němec. Rozhodčí: Racek - Handlíř, Drastík. ŽK: Hrdlička, Cabák - Marek, Varadi. Diváků: 4755. Frýdek-Místek: Dittert - Vavruša, Staněk, Literák, Hrdlička - Němec (89. Prčík), Cabák, Skotnica (54. Macura), Cesnek - Fujerik, Fromelius (80. Plešek). Baník: Vašek - Metelka, Ricka, Bystroň, Tchuř (72. Přecechtěl) - Varadi (46. Čoupek), Otepka, Marek, Mičola (60. Vrťo) - Zeher, Magera.