Oba celky se potkaly již ve 2. kole druhé nejvyšší fotbalové ligy. Vítkovice nakonec odjely s tříbrankovým přídělem, zatím co samy neskórovaly ani jednou. Přesto, podle slov fulneckého trenéra Václava Daňka, to nyní tak jednoznačné nebude. „To určitě ne. Každý zápas začíná za stavu nula nula. Navíc budou na obou stranách určité změny v sestavě. My jsme ale hned od začátku vyhlásili, že v poháru chceme dojít co nejdál a za tím si stojíme.“ Počítat může s celým kádrem. „Máme menší problémy, ale mužstvo je, až na pár drobností, v pořádku. Dámetak příležitost i hráčům, kteří nemají tolik odehráno. Ale určitě nic podceňovat nebudeme. Chceme si ověřit i jiné varianty v rozestavení a systému hry.“

Cíl je přesto jasný. „Jednoznačně jdeme za vítězstvím a myslím si, že pokud nebude zlobit počasí, tak to bude určitě hezký zápas,“ uzavřel Daňek. To ve Vítkovicích už na potupnou porážku z druhého kola dávno zapomněli. Mužstvu se v posledních kolech daří a do Fulneku odjíždí se zdravým sebevědomím.

„Naše poctivá práce se začíná zúročovat. Začínáme mít výsledky a v mužstvu po posledních kolech vládne skvělá atmosféra. Ve Fulneku budeme chtít odčinit porážku z prvního kola a věřím, že zápas bude mít úplně jiný průběh,“ řekl trenér Vítkovic Alois Grussmann.

Na rozdíl od svého fulneckého kolegy ale do zápasu nepostaví nejsilnější sestavu. Vzhledem k šířce kádru a absenci rezervního mužstva se potřebují vyhrát i fotbalisté, kteří příliš šancí normálně nedostávají.

„Samozřejmě chceme postoupit, ale příležitost dostanou hráči z lavičky. Neznamená to ale, že bychom nastoupili s béčkem. Máme natolik široký kádr, že i ti, co dostanou šanci, by měli podat výkon na úrovni. Ve Fulneku budou mít obrovskou příležitost přesvědčit mě, že do mužstva patří,“ dodal Grussman.

Dnešní program 2. kola Poháru ČMFS – 17 hodin: Frýdek Místek -Ostrava (Racek - Handlíř, Drastík), Fulnek - Vítkovice (Mikel - Vysloužil, Lakomý), Sokolov - Sparta, Vyšehrad - Dukla Praha, Břeclav - Bystrc, Mutěnice - 1. FC Brno, Horažďovice -Č. Budějovice, Nový Bor – Cheb, Chomutov - Vejprnice, Vilémov - FK Teplice, Kroměříž - 1. HFK Olomouc, Uničov - 1. FC Slovácko, Libiš - Mladá Boleslav, Dobrovice - FK Kolín, Čáslav - Liberec, Klatovy – Plzeň, Živanice - Hradec Králové, Velké Karlovice – Slavia.

Další program – středa 12. září – 17 hodin: Třinec – Zlín.

Odehráno: Rýmařov - SFC Opava 3:2, Konice - Olomouc 0:0 (5:4 na penalty), Orlová - Karviná 0:3.