Fotbalisté Petřkovic o víkendu ztratili první body v krajském přeboru. Na vlastním hřišti možná trošku překvapivě remizovali s Českým Těšínem. Soupeř sice loni hrával ještě divizi, ale po pádu se trápí i o soutěž níže. Sice prohrál jen jednou, ale zbývající čtyři utkání jen remizoval. Další cenný bod tak získal v Petřkovicích.

„Měli jsme trošku problémy se sestavou. Tři hráči nemohli přijít a k tomu máme i pár zraněných. Přesto jsme nehráli až tak špatně. Dvakrát jsme vedli, ale pokaždé jsme soupeři dovolili vyrovnat. Udělali jsme dvě chyby při standardkách, kdy jsme nepokryli volné hráče. Navíc jsme v poslední minutě mohli i prohrát, když se brankář špatně dohodl s obranou. Takže za bod můžeme být nakonec rádi,“ popsal zápas trenér Václav Štverka, který si je vědom kvalit soupeře.

„Český Těšín hrával divizi, takže to rozhodně není slabý mančaft. Vstup do soutěže jim sice nevyšel podle představ, ale půjdou rychle nahoru. Podle mě se budou rvát o postup.

Petřkovice tak v sobotu ztratily první body, ale kouč si z toho hlavu nedělá. „Prostě jednou to přijít muselo. My nemáme takový mančaft, abychom prošli soutěží bez zakolísání. Hlavní je, že nám neutekl začátek soutěže a z dobrého vstupu teď můžeme těžit,“ řekl Štverka.

Mužstvo i po pátém kole zůstává na špici tabulky o skóre před Bystřicí. „Já bych to nepřeceňoval. Přece jen jsme hráli se slabšími celky a ty body byly v podstatě povinné. Věřím, že máme natolik zkušený kádr, že kluky to neuspokojí a budou makat i nadále. Až v polovině podzimu se ukáže, jak jsme silní,“ zůstal při zemi trenér.

V šestém kole mužstvo zajíždí do Lískovce, a to je soupeř, o kterém mají minimum informací. „V této soutěži je zbytečné, abychom jezdili týmy sledovat. Každý zápas je jiný a i sestavy se mění podle toho, kdo zrovna má čas. Prostě tam jedeme s tím, že budeme hrát naši klasickou hru a věřím, že získáme nějaké body,“ dodal Václav Štverka.