„Hřiště sice připomíná malou bažinku, ale já si myslím, že se hrát bude,“ míní trenér opavského týmu Jiří Neček. „My musíme odčinit porážku s Příbramí. S tím také do zápasu jdeme. I když mokrý terén spíše nahrává Vítkovicím,“ poznamenal trenér, který má k dispozici kompletní sestavu, tedy i včetně zraněných Matuly a Janoviaka, drobné problémy s kotníkem má akorát Dujka.

Trenér počítá i s Liborem Kozákem, jenž si odbyl během týdne reprezentační premiéru a ve čtvrtek dal Finům dokonce dva góly. „S Liborem jsme byli v kontaktu. Je v pohodě, měl by hrát,“ uzavřel Neček.

Vítkovice mají za sebou sérii hodně povedených zápasů a překvapivě se drží na špici tabulky. V Opavě by chtěli ke své bilanci přidat nějaký další bod. „Jedeme se porvat o co nejlepší výsledek. Opava je hodně nebezpečná, přesto věřím, že uspějeme,“ zamyslel se nad utkání trenér Alois Grussmann.

Vítkovice sice mají nejproduktivnější tým druhé ligy, ovšem na druhé straně dostávají i dost branek. A okének v obraně by domácí útočníci mohli využít. „Trošku mě mrzí, že pokaždé inkasujeme. Věřím, že tentokrát si to vzadu pohlídáme,“ dodal Grussmann, jehož mužstvo nemá žádné zdravotní problémy a v Opavě by mělo nastoupit v nejsilnější sestavě.