Ti nasázeli Napajedlům osm branek a připsali si na své konto první přesvědčivé vítězství v soutěži. Tým U 21 včera posílili hráči z ligového kádru a na hřišti byla účast Bučka, Bolfa, Mičoly a Varadiho znát. Hodně akitvní byli především Mičola s Varadim. „Hodně to bylo zase o tom prvním gólu, který jsme dneska rychle dali. I když pak soupeř vyrovnal, my hned vzápětí přidali druhý a pak si i s chutí zastříleli,“ uvedl Tomáš Mičola, který se v utkání blýskl hattrickem.

„Jsme hodně rádi, že jsme konečně přesvědčivě vyhráli. Ani dnes to ale nebyl lehký zápas, i když výsledek je přesvědčivý. Opět se ukázalo, že ani v divizi není lehkých soupeřů, což jsme na vlastní kůži poznávali v úvodu soutěže,“ uznal Mičola. Sám musel mít ze svého výkonu radost, protože po úspěšném světovém šampionátu dvacítek v Kanadě se pomalu dostává do formy.

„Jsem za ty góly samozřejmě rád, hlavně pro sebevědomí jsem to moc potřeboval. Že bych ale už měl vyhráno, to rozhodně ne. Byl to jen jeden povedený zápas. Můžu sice na něm stavět, ale výkonnost musím potvrzovat pořád. Nejde zahrát jeden zápas dobře, a pak tři špatně,“ poznamenal Mičola, který nastoupil na levé straně zálohy. „Já posty fakt neřeším, hraji tam, kde mě trenér postaví. Jsem rád za šanci, kterou dostávám. Musím dále makat a hrát jednoduše,“ usmál se Mičola, který ocenil i přínos Reného Bolfa. „Hodně nám pomohl, a to nejen na hřišti, ale také v kabině před utkáním. Je to osobnost,“ dodal Mičola.

Stejně hovořil i kouč Baníku U 21 Dušan Vrťo. „Svým přístupem a profesionalitou nám hodně pomohl. Z mladých kluků spadla nervozita, on odpovědnost za výsledek vzal i na sebe. Ve středu by v domácím zápase s Orlovou měl hrát znovu minimálně poločas,“ uvedl Dušan Vrťo a dodal, že pro mladíky byly i dva společné tréninky před utkáním s Napajedly hodně prospěšné: „Od něj se toho mohou hodně naučit.“ I přes vysokou výhru ale Vrťo upozornil, že zápas byl dlouho vyrovnaný.

„Napajedla byla dlouho nepříjemným soupeřem, rychlé protiútoky nám dělaly problémy a museli jsme je řešit vystavováním hráčů soupeře do ofsajdu, ovšem občas to bylo i docela riskantní. Naštěstí jsme to zvládli a pomohlo nám, že jsme po vyrovnání rychle získali zpět vedení,“ mínil Vrťo, který byl rád, že jeho tým konečně ukázal svou ofenzivní sílu. „Je to úleva, ale zápas tak jednoznačný nebyl. Chyb bylo také dost, mohlo to klidně skončit třeba 13:6,“ dodal Vrťo.

FC Baník Ostrava U 21 - FS Napajedla 8:1 (4:1). Branky Baníku U 21: 34., 68. a 69. Mičola, 8. vlastní, 24. Pavlík, 42. Varadi, 87. Přecechtěl, 89. Zapalač. Diváci: 285.

Baník U 21: Buček - Švrček, Pavlík, Bolf (46. Ricka), Križan - Mucha (65. Zapalač), Husárik, Ficek, Mičola - Varadi, Mišinský (75. Přecechtěl).