"Měl jsem i nabídky z ligy, ale opravdu jsem se potřeboval někde rozehrát. Letos je tady kvalitní mužstvo, kvalitní trenér, výborné zázemí, a myslím si, že Vítkovice rozhodně nepatří na spodek tabulky," řekl třicetiletý záložník.

Mužstvu se letos docela daří a možná trošku překvapivě se drží v horní polovině tabulky. V Opavě jste ale svou sílu moc neukázali.
Měli jsme nešťastný začátek, kdy jsme hned po několika minutách dostali gól z penalty. A to nás docela zaskočilo. Opava se dostala do tlaku, k čemuž jsme jim strašně pomohli. Chtěli jsme odehrát aspoň poločas bez gólu. Pak by to museli trošku otevřít, protože hráli doma, a to by byla naše šance. Ale opět se to všechno zhroutilo v úvodních minutách. Druhá půle už byla lepší, ale hráli jsme v deseti a na zvrat jsme prostě neměli. Navíc Opava hrála to, co potřebovala a v podstatě nás do ničeho nepustila.

Doma hrajete dobře, ale přijde mi, že venku jste poměrně zakřiknuti. Vždyť ve třech zápasech jste získali jen bod v Třinci.
Neřekl bych, že jsme venku nějak zakřiknuti. Ve Fulneku jsme dostali gól ve druhé minutě, dneska ve třetí. V Třinci jsem byl vyloučen, přesto jsme šli do vedení, ale domácí dokázali srovnat. Je to těžké, protože když dostanete tak brzy gól, tak se zhroutí všechna taktika a musí se začít improvizovat.

Letos tým dává hodně branek. Ale na druhé straně i často inkasujete. Ani jeden zápas jste nedokázali vzadu uhrát s nulou.
Snažíme se hrát hodně dopředu a zapojují se i krajní obránci. A z toho možná pramení i to, že sice dáváme poměrně dost branek, ale taky poměrně často inkasujeme. Vyplývá to ze stylu naší hry a navíc děláme hloupé chyby.

Přišel jste na hostování z Brna. Neměl jste obavy jít do mužstva, které se loni zachraňovalo až na poslední chvíli?
To rozhodně ne. Letos jsou to úplně jiné Vítkovice než loni. Obměnil se v podstatě celý kádr, mančaft posílil a myslím si, že předvádíme poměrně atraktivní fotbal, který se lidem líbí. A chceme v tom pokračovat i nadále. Je pravda, že jsme silnější doma, ale pokud bychom nedostávali hloupé góly, mohli bychom body vozit i z venku.

V Brně nebyla šance dostat se do kádru?
Tam to bylo takové nešťastné. Vrátil jsem se z Budějovic z hostování a byl trošku problém s prodloužením mé smlouvy. Dostal jsem se tedy na hostování do Jihlavy, kde jsem si hned utrhl meniskus, takže jsem tři měsíce nehrál. Teď jsem po dlouhé době absolvoval celou přípravu a začal jsem hrát a potřebuji se hlavně vyhrát. Zatím jsem tady jen na podzim a pak uvidíme. Chci ale mužstvu pomoci, aby se neopakovala loňská sezona.