„Vymstila se nám nedostatečná letní příprava. Ta nemohla proběhnout podle mých představ, protože docházelo k velké fluktuaci hráčů, ať už z důvodu dovolených, letních brigád či zahraničních stáží, takže celou porci letní přípravy neabsolvoval v podstatě nikdo z kádru. To se podepsalo nejen na fyzické a herní připravenosti hráčů, ale překvapivě i na přehnané sebedůvěře některých kluků, kteří tréninkové manko nebrali moc vážně,“ posteskl si trenér Ostravy-Jihu Pavel Podveský.

Jeho tým zatím uhrál jen remízu s Raškovicemi a prohrál se Smilovicemi a na hřišti největšího kandidáta postupu, Nového Jičína. „Tam jsme obdrželi gól už po 23 vteřinách. Domácí se po celé utkání velice jednoduše a přímočaře dostávali do dalších šancí, a jen branková konstrukce a také brankář Měsíc zabránili debaklu. Když k mizerné defenzivě přidáme ještě úplnou neškodnost v útočné fázi, můžeme být za výsledek 3:0 ještě rádi,“ řekl k zatím poslednímu utkání kouč Ostravy-Jihu.

Minulý víkend bylo na programu domácí utkání s Dětmarovicemi, ale kvůli nepřízni počasí byly veškeré krajské soutěže odloženy. Tým tak čekají dva zápasy venku v řadě, což není vzhledem k postavení v tabulce ideální. „Nedá se ale nic dělat. Ale na druhé straně pak budeme třikrát za sebou hrát doma, takže to můžeme dohnat. My tu pauzu nakonec i vítáme, protože se aspoň můžeme dát do kupy. Snad už v sobotu to bude lepší,“ poznamenal Podveský.

V dalším kole mužstvo jede do Dolní Lutyně. A jak by utkání mělo vypadat? „Vůbec nemám představu, co Lutyně hraje. Nemáme o nich sebemenší informace, ale to není podstatné. Hlavní je, abychom se herně zlepšili a konečně něco předvedli. Pak by nebylo až tak důležité, jak hraje soupeř,“ dodal Pavel Podveský.