„Já to ale fakt neřeším. Kdyby nebyl Večeřa a Slavia, tak by asi noviny neměly o čem psát,“ usmál se Večeřa. Slavií by přitom porazil strašně rád. „Ale nebylo by to rozohdně vítězství Večeři, ale Baníku. Z toho bych měl daleko větší radost,L přiznal ostravský kouč.

Před dnešním šlágrem, který přímým přenosem přenáší ČT 4, nepočítá ani s tím, že by zvýšil hráčům větší porci čokolády, kterou jim dává jako odměnu za vítězství. „To ne, je to předem dané. Výhry jsou samozřejmě hodně důležité, ale já umím ocenit i to, když kluci na trávníku prodají své maximum.“

Během týdne řešil problémy se složením sestavy, protože zcela fit nebyli nejen reprezentanti do 21 let František Rajtoral a Radim řezník, ale také Václav Svěrkoš. O jejich stratech se rozhodne až těsně před utkáním. „Uvidíme, zda někdo z nich bude schopen hrát od začátku, nebo alespoň zasáhnout do utkání v jeho průběhu. Naštěstí to u nich není nic až tak dlouhodobého, i kdyby nebyli schopni hrát na Slavii, pak už to půjde s Olomoucí,“ poznamenal Večeřa, který nechce zbytečně riskovat a pošle tak na hřiště jen stoprocentně připravené hráče.

Soupeři složil i poklonu za postup do Ligy mistrů, které ostravský pozorně sledoval. „Moc jsem to Slavii přál, jde o úspěch celého českého fotbalu, který to moc potřebuje. Za období posledních deseti let si to Slavia zasloužila, blízko Ligy mistrů byla několikrát. Hraje už delší čas atraktivní fotbal, to se mi líbí. Teď je na nás, abychom si s tím poradili a navázali na pět ligových zápasů. Musíme se poučit z pohárového utkání ve Frýdku-Místku.“

Odmítá řeči o tom, že Slavie už bude myslet právě na Ligu Mistrů, kterou hraje ve středu. „To není naše starost, tím se musí zabývat soupeř. My se soustředíme sami na sebe. Od začátku sezóny tvrdím, že jsme nejvíc nebezpeční sami sobě a ve Frýdku-Místku se to jen potvrdilo. Výsledek na Strahově bude takový, jak budeme hrát my,“ dodal.