Konec uplynulé sezony znamenal konec i pro dosavadního trenéra Polanky Milana Vyležíka. Toho na postu kouče vystřídal Vladimír Brandštetter. Tomu zůstal téměř identický tým, který měl k dispozici jeho předchůdce.

Nový lodivod má z příštího soupeře mírné obavy. „Bude to samozřejmě velmi těžké utkání. Jak my, tak protivník se chceme odlepit ode dna tabulky a dostat se výš. Myslím, že to bude tvrdý boj. Nevýhodou je pro nás fakt, že Rychvald hraje letos poprvé v ostravské skupině této soutěže. To znamená, že je to pro nás téměř neznámý soupeř,“ říká trenér Brandštetter.

Hráči Polanky však tento týden zažili vzpruhu v podobě povedeného utkání proti Bartovicím. „Podařilo se nám v minulém týdnu porazit Bartovice 6:0, což nám určitě psychicky pomohlo.“ Bartovice však nehrají stejnou soutěž jako Polanka, proto nesmí hráči usnout na vavřínech. „Samozřejmě je to pro nás dobře, ale v každém případě zůstáváme na zemi,“ dodává Brandštetter.

Stejně jako ostatní týmy B-třídy, i Polanka měla v minulém týdnu díky dešti a povodním volno. To dalo trenérům čas navíc, aby mohli zapracovat na aktuální formě svých svěřenců. „V době volna jsme trénovali jen lehce, přece jen, počasí nám to nedovolovalo. Hráči si ale aspoň odpočinuli.“ Příchod nových posil, které by výkony Polanky posunuly trochu výše, je stále otevřený, bohužel moc nadějí Brandštetterovi nezbývá. „V tuto chvíli nemáme rozjednanou žádnou posilu. Bohužel volných a přitom kvalitních hráčů je poskrovnu. Samořjemě bychom rádi někoho získali, ale v této chvíli není nikdo, kdo by nám vyhovoval. Přivést někoho průměrného také nechci, takže kádr zůstává takový, jaký je.“

Svůj tým však trenér nezatracuje. „Myslím, že sestavu máme dobrou. Kluci ale musejí více zabojovat.“ V neděli však Vladimír Brandštetter nebude mít k dispozici nejlepší možnou sestavu. „Stále nám chybí obránce Cagala, který je dlouhodobě zraněný. Párkrát zkoušel hrát, ale pokaždé si stěžoval na bolest. Nevím, jak dlouho bude ještě mimo hru.“ I přes oslabení týmu však zůstává optimistický. „Věřím, že Rychvald pro nás bude hratelný soupeř. Musíme zabrat a bodovat. To je pro nás prioritou.“