„Začátek nám vyšel opravdu na výbornou. Spokojený jsem i s naší hrou, jedinou výjimkou byl duel s Raškovicemi, kdy jsme nedokázali proměnit spoustu šancí. Ale i ten zápas jsme vyhráli, takže opravdu musím být spokojený,“ pochvaloval si trenér Jiří Hořínek.

Celé kolo bylo o minulém víkendu zrušeno, a tak Starou Bělou čeká třetí domácí zápas v řadě. Po utkáních s Raškovicemi a Libhoští se teď utkají se Starým Městem, které je v tabulce o příčku horší. „Považuji to za obrovskou nevýhodu. Doma od vás každý čeká jen vítězství a potvrdit to třikrát za sebou není jednoduché. Ale musíme to zvládnout a věřím, že kluci v momentální formě to zvládnou,“ řekl trenér, který o víkendovém soupeři nemá žádné informace.

„Přece jen jsme loni hráli jinou soutěž, a ta mužstva neznáme. Letos jsem viděl akorát Smilovice, u ostatních nevím, co můžeme čekat. Ovšem my samozřejmě nic jiného než vítězství nebereme.“

Přestože mužstvo zatím šlape, ambice Staré Bělé se příliš nemění. „Pořád platí, že chceme hrát nahoře. Ale o postupu se nikdo nebaví. Přece jen jsou tady mužstva jako Nový Jičín nebo Čeladná, které jsou favority soutěže. My chceme pokračovat v dosavadních výkonech a ta nejsilnější prohánět,“ zamyslel se nad ambicemi Hořínek.

I pro letošní sezonu se podařilo v kádru udržet trenéra Vítkovic Aloise Grussmanna, který odehrál dvě utkání a chybět by neměl ani o víkendu. Ale i tak osobnost českého fotbalu se podřizuje týmu, který letos šlape jako jeden organismus. „Hrajeme hodně kolektivně, a to na soupeře platí. Když utkání někomu nevyjde, dokáže ho nahradit někdo jiný. Ale pokud bych měl někoho vyzdvihnout, tak určitě brankáře Broňu Sotorníka, který v každém utkání chytil jednu nebo dvě tutovky. Můžeme se o něj opřít, a to se projevuje i na hře dopředu,“ dodal Jiří Hořínek.