„Vidíme to hlavně na prodeji našich klubových suvenýrů a oblečení. Dámská kolekce zmizela během několika týdnů,“ potvrdil Kahoun, který nedokázal odhadnout, kolik žen a dívek na Bazaly pravidelně chodí. „Myslím si, že tak deset až patnáct procent návštěvy tvoří ženy,“ míní Kahoun.

Sám je přitom zvědavý, kolik jich přijde na Bazaly v neděli, kdy pro prvních 1922 žen a dívek vedení klubu připravilo vstup zdarma. „Zápas se hraje večer a věříme, že manželky a přítelkyně našich fanoušků akci využijí a na Bazaly přijdou Baník povzbudit. Sami jsme zvědavi, kolik jich přijde,“ usmál se Kahoun.

To, že ženy a dívky na fotbal chodí v hojném počtu i v zahraničí potvrzuje také Jana Pavelková, přítelkyně ostravského útočníka Václava Svěrkoše, která s ním žila už během angažmá v Mönchengladbachu. „V Německu je ale fotbal brán jako společenská událost, kterou si nikdo nechce nechat ujít. Je to ale dáno i prostředím a zázemím ve fotbalových arénách, které je v Německu přeci jen o něco lepší než u nás,“ říká Pavelková a jedním dechem dodává: „V Ostravě se zase podle mě holky všeobecně o fotbal více zajímají. Na Bazaly třeba nechodí, ale jak hrál Baník, ví každá,“ přiznala Pavelková.

Na zápasech Baníku jsou čas od času k vidění i úspěšné a známé modelky v čele s Dianou Kobzanovou, Monikou Rohanovou nebo Kateřinou Stočesovou. Ta je dokonce tváří sportovní značky Kappa, která ostravské fotbalisty obléká. „K fotbalu mám velmi krásný vztah už od dětství. Už jako malá jsem chodila v Příbrami do fotbalové třídy, kluci byli šikovní a někteří to dotáhli až do ligy. Fotbal mě baví, když mám čas, tak si na něj zajdu. Je to prima odreagování,“ vyznala se Stočesová.

Suverénně nejslavnější českou modelkou pohybující se ve fotbale je ale Alena Šeredová, která žije s italským brankářem Juventusu Turín Gianluigi Buffonem, a co nevidět mu porodí syna. V Itálii navíc česká kráska prolomila i další velké tabu, kdy uváděla každý týden prestižní magazín k fotbalové lize. Ženy pronikly zásluhou rozhodčí Dagmar Damkové i přímo do české nejvyšší ligy. „Určitě to byl nezvyk, ale zase se mi zdálo, že v zápasech byl na hřišti větší klid. Každý se snažil spíše pomoci. Nikdo si nedovolil ani příliš diskutovat,“ vzpomínal bývalá skvělý záložník ostravského Baníku Martin Čížek, který si ale myslí, že fotbal zůstane výhradně mužským sportem. „Nemám nic proti ženskému fotbalu, ale každý víkend bych se na něj dívat nemohl. Sestřih branek z finále MS nebo letní olympiády mi stačí,“ zakončil Čížek.