Rozjetí fotbalisté pražské Slavie, kteří ve středu ukořistili v utkání se Steauou Bukurešť historicky první výhru v Lize mistrů, se v nedělním šlágru sedmého kola představí ve vršovickém derby na hřišti Bohemians 1905 a zkusí proniknout na první místo v lize. K tomu potřebují nastřádat větší bodový zisk než současný lídr z Teplic, protože ten má zatím lepší skóre a o den dřív ho čeká duel na půdě rozjetého Zlína.

ONLINE Baník Ostrava - Sigma Olomouc z oficiálních stránek fcb.cz

ONLINE

Důležité momenty utkání:

90. minuta - Utkání skončilo. Baník Ostrava - Sigma Olomouc 0:1

81. minuta - Střídání: Pulkert (Baník) nahradil Kazára.

81. minuta - Po rohu Otepky poslal hlavou míč Cigánek jen do boční sítě.

77. minuta - Střídání: Tesařík (Baník) nahradil Metelku.

76. minuta - Žlutá karta: viděl ji Otepka (Baník) za protesty.

74. minuta - Žlutá karta: viděl ji Banaczek (Olomouc).

73. minuta - Střídání: Kaščák (Olomouc) nahradil Hartiga.

68. minuta - Střídání: Banaczek (Olomouc) nahradil Hubníka.

66. minuta - Na Bazaly přišlo 11 045 diváků.

61. minuta - Střídání: Rajtoral (Baník) nahradil Mičolu.

61. minuta - Hezkou akci zakončila rána Magery, kterou vyškrábl Drobisz konečky prstů nad.

50. minuta - Střídání: Varadi (Baník) nahradil Zehera.

46. minuta - Začal druhý poločaqs výkopem Baníku.

45. minuta - Skončil první poločas, Sigma vede 1:0.

45. minuta - Žlutá karta: viděl ji Hartig (Olomouc).

44. minuta - Zajímavá akce Řezníka, jeho centr před prázdnou brankou a Markem odkopával do bezpečí Bajer.

36. minuta - Málem se znovu měnilo skóre, po rohu se dostal k hlavičce Silva Rossi a Vašek měl co dělat, aby kryl odražený balón před Bajerem.

33. minuta - A znovu v akci Bystroň, jehož dělovka z 22 metrů olízla břevno.

32. minuta - Hezká akce Baníku. Mičolův centr pustil Otepka na Bystroně, který z 20 metrů protáhl Drobisze.

19. minuta - Hubník utekl po pravé straně, jeho centr před Kazárem vyškrábl Vašek a pak musel být ošetřován, když byl po srážce s olomouckým útočníkem otřesen.

15. minuta - Melinho znovu poslal do sóla Hartiga, který šel úplně sám na Vaška, pak ale zaváhal a nevymodlil si ani penaltu. Rozhodčí Jílek mu důrazně vyčinil za pád v šestnáctce.

13. minuta - Gól: 0:1 Jeho autorem je Lukáš Hartig (Olomouc). Baník udělal chybu v rozehrávce, Hartig se řítil sám na Vaška a zakončení vyřešil zkušeně.

Rozhodčí: Utkání řídí Jan Jílek, asistenty jsou Dušan Pospíšil a Ladislav Gallo, čtvrtým rozhodčím Tomáš Kocourek a delegátem svazu Josef Bajer.

Sestava Olomouce: Drobisz - Jindřišek, Hudec, Šuškavčevič, Randa - Bajer, Silva Rossi, Melinho, Kazár (81. Pulkert) - Hubník (68. Banaczek), Hartig (73. Kaščák)

Sestava Baníku: Vašek - Řezník, Cigánek, Bystroň, Tchuř - Metelka (77. Tesařík), Otepka, Marek, Mičola (61. Rajtoral) - Zeher (50. Varadi), Magera

Jen o dva body za vedoucím duem zaostává Baník, který v atraktivním utkání hostí Olomouc. Ostravští nastříleli Sigmě v posledních třech zápasech jedenáct gólů, ale teď je ofenzivní síla trenéra Večeři citelně oslabená, protože týmu chybí nemocný Svěrkoš či zranění Lukeš s Rajtoralem. „I bez marodů chceme hrát aktivní a nátlakový fotbal. Hodně důležitý je první gól. Nesmíme ale na hřišti bláznit a bezhlavě útočit, to bychom mohli dělat chyby vzadu,“ nabádal trenér Karel Večeřa svěřence k defenzivní obezřetnosti.

Vedení klubu pro nedělní večerní zápas připravilo akci, kdy pustí prvních 1922 žen a dívek na Bazaly zdarma. Utkání přeje i příznivá předpověď počasí. „Věříme, že naši fanoušci zakončí poslední slunečný víkend u nás na Bazalech,“ dodal předseda představenstva Baníku Jakub Kahoun.

Pro olomouckého kouče Martina Pulpita jsou poslední výkony Hanáků příslibem. „Chtěli bychom navázat na první poločas zápasů proti Brnu či Spartě s tím rozdílem, abychom vydrželi hrát celých devadesát minut,“ prohlásil. Na rozdíl od Baníku má početnou marodku v zadních řadách, klub proto jedná o doplnění kádru.