Neznamenalo to ovšem, že by jej utkání v té době lídrů tabulky nezajímalo. Ve stejnou dobu totiž ve finských Helsinkách absolvoval pracovní večeři s nejvyššími představiteli světového fotbalu.

Ve finské metropoli se konal seminář Unie evropských fotbalových trenérů a odborníků (UET) a Verner Lička je prezident její české sekce. „Do Helsinek jsme vyrazili ještě se Zdeňkem Sivkem, který byl zvolen viceprezidentem UET, a trenérem Vlastou Paličkou. Jedná se o tradiční setkání, kde se člověk může dozvědět řadu zajímavých novinek a ty pak předat i dál ve své zemi,“ poznamenal Lička.

Do Finska se sjeli fotbaloví odborníci ze skandinávských zemí, ale třeba i ze Skotska. „On je program vždycky stejný. Nejprve se vyhodnocují poznatky z minulého ročníku Ligy mistrů a další části jsou rozděleny na teorii, ale i praxi. Je to hodně zajímavé, k rozvoji každého klubu je nutné být v kontaktu s Evropou a vstřebávat všechny nové poznatky,“ uvedl generální manažer FC Baník Ostrava.

Vrcholem byla slavnostní večeře, které se účastnila generalita světového fotbalu. „Je to tak. Setkal jsem se například s předsedou FIFA Josephem Blatterem, šéfem UEFA Michaelem Platinim nebo čestným místopředsedou FIFA Lennartem Johanssonem. Prvním mužem UET je můj dobrý přítel, slovenský trenér Jozef Vengloš, takže jsme měli celkově co probírat. Beru to jako velký přínos a je dobře, že Baník Ostrava v Helsinkách měl svého vyslance,“ dodal.⋌