Ztráta to byla pro tým trenéra Karla Večeři hodně nepříjemná, ale na druhé straně i poučná. Tým bez ofenzivních opor Svěrkoše a Rajtorala nedokázal ani ve třetím utkání v řadě skórovat, a tentokrát si nevytvořil ani vyloženou šanci. „Asi jsme až moc chtěli se dostat do čela tabulky, možná nám to ublížilo,“ litoval po utkání kapitán týmu Tomáš Marek, který byl suverénně nejlepším ostravským hráčem na hřišti. Vynikal v čistém odebírání míčů a hodně pomáhal i ofenzivě.

Ta Baníku v neděli vůbec nešla, trápili se útočníci Zeher s Magerou i záložní řada v čele s Otepkou, Mičolou a Metelkou. „Hráli jsme špatně i po krajích,“ smutně konstatoval záložník Rudolf Otepka. I na něm bylo vidět, jak moc bodová ztráta mrzí. I když Ostravským nešla upřít velká snaha, na překonání skvělého Drobisze v olomoucké brance to nestačilo. „Sigma dobře bránila, někdy až v desíti lidech. My jsme se těžko prosazovali,“ konstatoval Zeher. „Nevyšel nám ani vstup do zápasu. V kabině jsme si jasně říkali, že si musíme dávat veliký pozor na kolmé přihrávky na útočníky a Olomouc šla v prvních dvaceti minutách dvakrát sama na gólmana. Hartig jeden brejk proměnil a soupeř se dostal do sedla,“ uvedl Otepka.

Každému je jasné, co musí Baník zlepšit. „Je to koncovka, tři zápasy jsme nedali gól. V úvodu sezony nám to tam padalo, ale teď to je přesně naopak. Co nám chybí? Určitě vetší důraz v pokutovém území a možná i větší klid,“ míní Otepka. Stejně se na celou věc dívá i útočník Róbert Zeher, který musel v neděli střídat kvůli zranění kolene a ostravská ofenziva tak dostal další citelnou ránu. Také Zeher ale věří, že se Baník střelecky probudí už v pondělním v utkání na Žižkově. „Prostě musíme dát gól. Na Žižkově se dá hrát ofenzivně, ten další zápas bude pro nás hrozně důležitý,“ říká Zeher.

Dobrou zprávou je, že včera už definitivně začal s tréninkem útočník Václav Svěrkoš, který měl problémy s angínou. „Testy dopadly dobře, už makám zase naplno. V pondělí chci za každou cenu hrát. Sám cítím, že mužstvo potřebuje pomoci, moc se na Žižkov těším. Poslední neúspěch musíme odčinit,“ dodal odhodlaným hlasem Svěrkoš.