„Bohužel v prvním poločase jsme udělali dvě zaváhání v obraně a Olomouc šla do vedení. Pak to bylo těžké, Olomouc soustředěně bránila," uvedl Večeřa. První prohra v sezoně Baník bolí o to více, že v případě úspěchu se znovu mohl vyšvihnout na ligový trůn.

Kouč musel připustit, že se jeho tým nedokázal prosadit z křídelních prostorů tak jako jindy. „Proti hostující obraně jsme měli možnost po stranách, bohužel chyběla nám tam větší kvalita. Druhá možnost byla kvalitní střelba. Ta nám zase šla, ale proti nám stál skvělý Drobisz,“ uznal Večeřa. Ostravští se v závěru sice dostali do náporu, ale ten postrádal gólový efekt. „Zvedlo se to až s příchodem Rajtorala, ale i na něm byla herní pauza vidět. V závěru jsme hráli vabank, ale zformovaná defenziva nás do žádné šance nepustila,“ prohlásil Večeřa.

Olomoucký kouč Martin Pulpit do utkání křepčil jako malý chlapec. Výhry, které se venku Sigma dočkala po půldruhém roce, se nemohl nabažit. „Nechci říct, že naše vítězství je zasloužené, ale bylo vybojované," řekl Pulpit. Podle jeho slov Olomouc odehrála zápas dvou rozdílných poločasů. "V tom prvním jsme byli podobně jako na Spartě znovu velmi aktivní a je jen škoda, že Hartig neproměnil ani svou druhou šanci. Měli jsme tam i dvě dobře kopnuté standardky, zatímco domácí zahrozili jen jedním centrem a střelami z dálky,“ tvrdil Pulpit.

Po obrátce už bylo Hanákům hůře. Se střídajícím Rajtoralem se dostavil tlak Baníku. „To, co jsme nechtěli, od nějaké patnácté dvacáté minuty druhé půle přišlo. Dostali jsme se pod obrovský tlak soupeře, přesto jsme to solidně ustáli. Domácí jsme nepustili do žádných velkých šancí. Byla tam pouze hlavička po rohu a střely ze střední vzdálenosti, při kterých nás perfektně podržel brankář Drobisz,“ dodal Pulpit.