„Těžko říct, zda my jsme zahráli tak dobře, nebo soupeř tak špatně. První gól jsme dali už ve třetí minutě, což nás uklidnilo. Ale asi až moc. Hráči to pak podcenili a mysleli si, že už to půjde samo. Měli jsme sice převahu, ale Lichnov dal ze dvou útoků dvě branky. V poločase jsme tak prohrávali,“ popsal první půli trenér Poruby Zdeněk Svatonský.

V kabině pak následovala důrazná domluva, která přinesla ovoce. „Po změně stran jsme je nepustili za půlku. Hráli jsme pěkný kombinační fotbal a dali pěkné branky. To už bylo jednoznačné. Lichnov nemá špatné mužstvo, ale z nějakého důvodu vydrží hrát jen poločas,“ pochvaloval si trenér, jehož svěřenci nakonec vyhráli 6:2.

Mužstvo teď čeká těžký týden. Ve čtvrtek zajíždí do Starého Města, o víkendu přivítá Bystřici. „Zvedli jsme si sebevědomí, a pokud teď uděláme šest bodů, budeme na špici, kam patříme. Staré Město je takový nevyzpytatelný soupeř. Sice dali osmnáct branek, ale osmnáct jich i dostali. Mají tedy problém s obranou, ale chtějí hrát fotbal. A to by nám mohlo vyhovovat. Chtěli bychom trestat z brejků. Pokud budeme bodovat, budu spokojený,“ řekl Svatonský.

Ještě méně čitelná je pak Bystřice. „Nevím, co od nich můžeme čekat. Dokáží zdolat silné týmy, ale pak doma prohrají s někým, s kým by prohrát neměli. Takže i ten zápas bude těžký, ale my doma musíme vyhrávat,“ zamyslel se trenér nad sobotním soupeřem. Mužstvo v poslední době šlape a ukazuje se, že pokud je kompletní, bude jen těžko hledat přemožitele. „Myslím, že jsme to dobře poskládali. Starší garda kluků se dostala do solidní formy a přidali se i mladší jako Fico nebo Staněk. V týmu vládne pohoda a po posledních výsledcích konečně přestávám být nervózní. Toto mužstvo má na to, aby hrálo na špici,“ pochvaloval si Zdeněk Svatonský.