Baník vstoupil do nové sezony výborně, jenže v posledních zápasech přišel útlum, zčásti způsobený i zdravotními obtížemi. Sotva se do tréninku po těžké angíně vrátil Václav Svěrkoš, pochroumané koleno z něj vyřadilo nejlepšího střelce Róberta Zehera, jehož start je vyloučen. Problémy se zraněními jako by se odrážely i na střelecké potenci, Baník s pohárovým utkáním ve Frýdku-Místku už tři zápasy neskóroval.

„Hráčům jsme zdůraznili, že se nic neděje. Nepochybuju, že to zase protrhneme, protože v tréninku všichni opravdu poctivě makají. Na Žižkově chceme hrát aktivně a snad tentokrát z vytvořených šancí nějaký gól dáme,“ uvedl asistent Karel Kula, který nad týmem převzal dočasné velení, protože hlavní kouč Karel Večeřa se po pondělní operaci kolena na aktivní přípravě svého celku prakticky nepodílel. Na Žižkově už Večeřa ale scházet nebude.

Podle všeho ostravský kouč nepostaví od začátku utkání útočníka Václava Svěrkoše, který by tak mohl být tajným trumfem v utkání. Žižkov má marodku od začátku sezony téměř prázdnou, ale výsledky na vlastním hřišti si rozhodně představovali jinak. Ze tří utkání pod televizní věží získali jediný bod.

„Všechno to ale byli těžcí soupeři. I Baník u nás bude favoritem, ale hrát se dá s každým. Chceme bodovat a konečně to prolomit,“ řekl trenér Stanislav Griga. Prestižní souboj čeká na stopera Pavla Bestu, který odehraje první zápas proti svému mateřskému klubu. „Bude to určitě pro mě zvláštní zápas, vždyť spoustu kluků dobře znám. Nijak zvlášť to ale neprožívám, je to jen jeden zápas z mnoha,“ řekl Besta, který patřil řadu sezon k velkým oporám Baníku a slavil s ním mistrovský titul i triumf v Poháru ČMFS. „Teď jsem však hráčem Žižkova, na Baník nedám nikdy dopustit, ale teď ho budu chtít porazit,“ poznamenal Besta, který si může být jistý tím, že ho podobné nadávky jako třeba na dalšího ostravského odchovance a dnes hráče Sparty Miroslava Matušoviče rozhodně nečekají.

Dnešní dohrávka začne tradičně v 17.15 hodin, přímý přenos odvysílá ČT2.

Předpokládané sestavy

Viktorie Žižkov: Bartalský - Kučera, Kropík, Besta, Moughfire - Stracený, Novotný, Procházka, Kušnír - Švancara, Bukač.

Baník Ostrava: Vašek - Řezník, Cigánek, Bystroň, Čoupek - Rajtoral, Marek, Otepka, Tchuř - Mičola, Magera. Absence: Lukeš, Bolf, Tomašák, Neuwirth (všichni zranění), Metelka, Zeher (oba nejistý start).