Lavinu euforie mezi fanoušky, ale nakonec i hráči odstartoval Václav Svěrkoš, který svou třetí brankou v sezoně oslavil návrat do sestavy. „O tom nařízení samozřejmě všichni v kabině víme, ale prostě to šlo od srdce. Chtěli jsme našim fanouškům poděkovat za to, jak nás povzbuzovali,“ vysvětloval Svěrkoš.

Třináct modrých dresů našlo šťastné majitele a fanoušci ostravského Baníku okamžitě na internetových fórech žádají, aby se v tomto vítězném rituálu při výjezdech pokračovalo. „Už jsem to taky slyšel, fanoušci prý dokonce litovali, že se nehrálo na Žižkově v těch bílých, ty jsou prý mnohem hezčí. Byla to ale výjimka,“ uvedl Svěrkoš.

Předseda představenstva Baníku Jakub Kahoun ztrátu sady dresů neřešil, i když přiznal, že ve skladu na Bazalech nová není. „V neděli proti Teplicím hrajeme v bílém a pak už nám zase přijdou. Hráči dresy platit nemusejí, i celé vedení Baníku chce touto cestou fanouškům poděkovat za podporu na Žižkově,“ oznámil Kahoun. „Hrálo se v pondělí, řada příznivců si musela brát dovolenou, přesto jsme se na Žižkově cítili jako doma,“ podotkl Kahoun, který hráčům rozhodnutí oznámil už během pondělní zpáteční cesty do Ostravy.