„Je to krásné, ale musíme držet euforii na uzdě,“ mírní optimismus trenér Zdeněk Svatonský, jehož svěřenci už čtyřikrát v řadě neztratili ani bod. Navíc jsou momentálně v obrovské střelecké pohodě, když v posledních čtyřech kolech nastříleli patnáct branek. Naposledy vyprovodili pětkou Bystřici.

„Tak ten zápas nám vyšel na výbornou. Nastoupili jsme skoro kompletní. Chyběl akorát můj synovec Jirka Svatonský a Tomáš Návrat. Dali jsme sice pět branek, přesto stále ještě nemůžu být spokojený s produktivitou. Dalších pět vyložených šancí jsme spálili a to by se nám někdy mohlo vymstít,“ řekl k poslednímu utkání trenér lídra krajského přeboru.

Poruba se letos rozjíždí jako vlak. Začátek byl pomalejší, ale výkony jsou zápas od zápasu lepší. To platí i o duelu proti Bystřici. „Zase jsme byli o krůček výše než v předcházejících utkáních. Do mužstva se vrátila pohoda a na výkonech je to znát,“ pochvaloval si Svatonský. Loni mužstvu chyběla zkušenost a mladí hráči ne vždy dokázali naplňovat představy svého kouče. Před sezonou mužstvo posílilo o ostřílené borce a navíc se do vynikající formy dostali i mladíci.

„Ti starší kluci hrají stabilně dobře. U mladých to bývalo kolísavé. Ale momentálně je musím pochválit. Kluci jako Michal Chodílek, Martin Fico, Michal Horák nebo útočník Marian Orlík hrají skvěle,“ pochválil talenty trenér.

Tým v sobotu čeká malé derby proti Vratimovu. Ten opět letos hraje na chvostu tabulky, ale podcenit by se ho nemuselo vyplatit. „Bohužel se nám zase zranil Voznica, který by snad měl stihnout derby s Petřkovicemi. Ale i tak budeme favorité. Musíme ten tlak ustát a získat nějaké body. A když říkám nějaké body, mám na mysli tři za vítězství,“ dodal sebevědomě Zdeněk Svatonský. NADĚJNÉ MLÁDÍ. Fotbalisté Poruby se dostali do vynikající formy. Daří se i mladíkům. Marian Orlík se dokázal prosadit i proti Bystřici. Foto: Pavel Majer