Minulý týden se stal otcem dvojčat a radostnou událost chtěl se spoluhráči oslavit po utkání s Ústím. Remíza s posledním týmem tabulky mu ale pokazila náladu.

Vypadá to, že se Vítkovice dostávají do krize. Opět jste nedokázali vyhrát, i když šancí bylo dost.
Na druhé straně i Ústí se do příležitostí dostávalo po našich chybách. My si vytvoříme nějaký tlak, ale když má přijít finální přihrávka, tak to je prostě splašenost nejvyššího stupně. Kdybychom raději ještě počkali a dali balon na jistotu, vypadalo by to úplně jinak. Ale my pořád rychle, rychle, a zbytečně pak ztrácíme míče. A když dáme gól, rozhodčí odpíská ofsajd. Nevím, zda byl, nebo ne, ale to je jedno. Prostě naší hře chybí lehkost v zakončení.

Ta zbrklost byla vidět. Hraje v tom roli i to, že se nedaří a hráči jsou přemotivováni?
Určitě je to i tím. Prostě jsme tři zápasy nevyhráli. Měli jsme těžké soupeře, proti kterým nám to vyloženě nevyšlo. Doma jsme zvládli jen zápas s Jihlavou a zbytek dopadl špatně. Už začínáme být pod tlakem, že se musí vyhrát, abychom se nepropadli ještě níž, a i to má určitě vliv na psychiku a na to, že špatně řešíme koncové situace.

Co se musí změnit?
Po herní stránce to není až tak špatné. Máme mladé mužstvo a ti kluci potřebují čas. Ale pokud se nezklidníme v koncovce, lepší to nebude. Když chceme vyhrávat, nesmíme si dovolit takto zahazovat příležitosti.

Minulý týden jste se stal otcem. Narodila se vám dvojčata. Jsou to vaše první?
V pondělí se narodili kluk a holka. Jmenují se Kuba a Viktorka a jsou to moje první děti. Jsem opravdu šťastný a po zápase jsem to chtěl oslavit. Ale po tom výsledku na to nebyla moc nálada.