Jeho start v nedělním utkání Ostravy s Teplicemi zatím nepřichází v úvahu, ale třiatřicetiletý stoper by si o víkendu teoreticky mohl zahrát část zápasu za divizní juniorku s Městem Albrechtice.

Bývalý reprezentační zadák se před dvěma týdny podrobil drobnější operaci, která ho má zbavit bolestí po plastice křížových vazů. Čtrnáct dnů mu postačilo k absolutní regeneraci sil. "Dneska s námi absolvoval první tvrdší trénink. Pokud bude jeho zdravotní stav přijatelný, mohl by jít hrát v neděli za juniorku," řekl novinářům trenér Karel Večeřa.

Bolf od svého návratu na Bazaly za Ostravu ještě neodehrál ani jeden zápas. Škrt přes rozpočet mu udělaly potíže s operovaným kolenem. Večeřa nechce návrat na trávník uspěchat. "Chce to posloupnost. Od utkání za juniorku proti Napajedlům neměl v podstatě jediný herní trénink. Nejdříve musí podstoupit nějakou zátěž, zahrát třeba dva tři poločasy za juniorku a pak za áčko. Je třeba vidět, že vlastně rok nehrál," vzpomenul Večeřa Bolfovu dlouhou zápasovou absenci.

Trampoty se sestavou mají v případě Baníku takřka nekonečný ráz. Tým se každý zápas mění, ani tentokrát nemůže dát Večeřa šanci vítězné sestavě z Žižkova, protože za čtyři žluté karty má stop záložník Rajtoral. Na tribuně musí zůstat i středopolař Tesařík, který po dohodě s Teplicemi nesmí proti svému kmenovému klubu nastoupit. Večeřa proto otevřel dveře hříšníkovi Mišinskému, jenž byl před nedávnem za porušení životosprávy vyloučen z ligového kádru. "Dostává šanci pro tři tréninky, aby si řekl o nominaci na zápas s Teplicemi. Záleží na něm, dveře má pootevřené, je na něm, aby si je otevřel úplně," vysvětlil Večeřa.

Ostrava a Teplice si to v neděli přímo rozdají o první místo v tabulce. Vítěz přinejmenším do pondělka vystřídá na trůnu Slavii. A mohl to být i souboj kanonýrů Zehera s Feninem, ale ostravský útočník je s nataženými postranními vazy v koleni na dva týdny mimo. Osobní stráž Večeřa k Feninovi nepostaví. "To neděláme, maximálně při standardkách. Můžeme si říct, v čem je jeho silná stránka, ale celé je to o kolektivní hře a disciplíně všech hráčů," podotkl Večeřa.

Místo Zehera se však Baníku z těžké angíny zotavil Svěrkoš, který i na Žižkově potvrdil své pravidlo, že v každém utkání dává gól. "Zvyšuje zátěž, ale spíše to vypadá na variantu ze Žižkova s tím rozdílem, že by na hřiště mohl jít už na delší časový úsek," naznačil Večeřa.

Boj o první místo vábí i pozornost zahraničních skautů. Na Bazaly se ohlásili pozorovatelé z Lille, Auxerre, Rennes, Anderlechtu, Monaka a Wisly Krakov.