Jeho tým se mohl usadit na prvním místě tabulky už před čtrnácti dny, ale doma prohrál s Olomoucí (0:1). „Je pravda, že jsme se o tom před utkáním bavili a měli to možná trošku v hlavách. Nyní se z toho určitě poučíme,“ uvedl Marek. Připustil, že výhodou může být i fakt, že Baník hraje ze špičky jako první.

„Do podobné situace se tak spíše dostanou celky Sparty a Slavie, kteří hrají až v pondělí. Jinak bych tomu ale zase tak velkou váhu nedával, Důležité stejně je, jak na tom budeme po 30. kole,“ usmál se Marek.

Potvrdil, že v kabině panuje bojová nálada. „Je podobná jako před utkáním na Žižkově, kde jsme moc chtěli odčinit domácí nezdar se Sigmou. Výhru z Žižkova musíme proti Teplicím potvrdit.“

Atraktivitě nedělního utkání odpovídá i skutečnost, že se do Ostravy už ohlásili zástupci šesti zahraničních klubu (Auxerre, Monako, Lille, Rennes, Anderlecht Brusel, Wisla Krakov). „Tyhle věci mi v kabině ani neřešíme, jde to mimo nás. Když hrajete na Slavii nebo Spartě je to podobné,“ uvedl Marek, který si navíc myslí, že zahraniční skauti se přijeli podívat na teplického útočníka Martina Fenina.

Ostravský kapitán věří, že i přes večerní začátek si fanoušci najdou cestu na Bazaly. „S jejich podporou počítáme a hodně na ní i spoléháme,“ řekl Marek. Připojil se k hráčům, kterým večerní začátek moc nesedí. „Celý den je hodně natáhnutý, ale musíme to brát jako realitu. Už jsme to několikrát zažili, takže už víme, co každému více sedí. Tam jde hlavně o to si upravit trošku jídelníček. Někdo lehce povečeří, jiný si dá jídlo až po zápase. Je to u každého individuální,“ mínil Marek a jedním dechem dodal: „O hodně horší to je, když hrajete dopoledne. To jsem zažil párkrát ještě v době, kdy jsem hrál s Kladnem druhou ligu, a to mi nesedělo.“