Zatímco teplický talent se veze na vlně úspěchu reprezentační dvacítky, kanonýr Baníku zatím po svém návratu z Německa bojuje s nemocí i s nepřízní osudu. I tak je ale jeho dosavadní bilance doslova úžasná. Svěrkoš odehrál v lize 175 minut a stihl vsítit tři góly. „A všechny byly hrozně důležité,“ připomíná bývalá opora Baníku Martin Čížek.

Svěrkoš vsítil vůbec první gól Baníku v nové sezoně na Bohemians a dokázal hned následně proměnit i pokutový kop v utkání proti Mostu. Pak se ale nechal vyloučit a svému týmu tři zápasy citelně chyběl. Aby smůly nebylo dost, přišla angína a další dvouzápasová absence. „Jisté je, že Baník je se Svěrkošem v sestavě o hodně silnější. Hlavně směrem dopředu je jeho přínos obrovský. I když na Žižkově odehrál jen necelých dvacet minut, závěr utkání měl Baník hlavně díky němu v režii,“ soudí Čížek.

Stejně se vyjádřil i kapitán Baníku Tomáš Marek. „I když nehrál celý zápas, v závěru utkání nám pomohl. Podržel míč, vykoledoval si faul a hlavně dal uklidňující druhý gól,“ uvedl Marek, který pevně věří, že Svěrkošovi přijde vhod reprezentační přestávka. „Určitě dobře potrénuje a my ho jako tým moc potřebujeme. Nemá cenu tady říkat, jak skvělý fotbalista je, všichni známe jeho kvality,“ poznamenal Marek.

Je více než pravděpodobné, že Svěrkoš začne nedělní utkání na lavičce náhradníků. Už po zápase na Žižkově totiž přiznal, že dvacet minut bylo tak akorát. „V konci utkání jsem toho měl plné zuby,“ připustil. „Teď jsem ale celý týden trénoval, cítím se dobře a určitě zvládnu i mnohem delší část zápasu,“ řekl bojovným hlasem Svěrkoš.

O tom, zda nastoupí od začátku, ale nechtěl vůbec spekulovat. „Stále jsou před námi dva dny, o všem rozhodne trenér Karel Večeřa. Do hry ale určitě naskočím, čeká nás hodně důležitý zápas a já chci mužstvu moc pomoci,“ podotkl Svěrkoš, který se tak opět stane trumfovým žolíkem kouče Karla Večeři. Ten na přímý dotaz, zda považuje za lepší, aby hrál Svěrkoš proti Teplicím od začátku utkání, nebo do něj naskočil až v jeho průběhu, odpověděl: „Spíše se mi líbí ta druhá varianta, ale rozhodnutý ještě nejsem.“ Samotný Svěrkoš si hlavně přeje, aby Baníku v klíčovém utkání pomohli fanoušci. „Čekám návštěvu okolo 15 tisíc. Můžeme jít do čela tabulky, tak věřím, že to společně s fanoušky zvládneme,“ dodal Svěrkoš.