„Na to, co zápas může znamenat v tabulce, se ale neohlížíme, zajímá nás jen náš výkon,“ prohlásil Večeřa. Stejnou možnost totiž měl Baník i před čtrnácti dny, kdy ale prohrál na Bazalech s Olomoucí. Večeřu nejvíce mrzí, že ani tentokrát nenastoupí jeho celek kompletní. Hrát nemůže kvůli zhmožděnému postrannímu vazu v koleni Róbert Zeher, k dispozici není ani František Rajtoral (čtyři žluté karty) a Dušan Tesařík, jemuž start proti kmenovému týmu zakazuje klauzule ve smlouvě.

„Věděl jsem to už ve chvíli, kdy jsem se s Baníkem dohodl na angažmá,“ přiznal Tesařík. „Tak to je, nic s tím nenaděláme. V českých klubech je to obvyklá praxe, že týmy se tak pojišťují proti tomu, aby se jejich kmenový hráč ve vzájemném duelu nechtěl až příliš vytáhnout,“ usmál se Tesařík, který s hráči Teplic příliš v kontaktu není. „Občas si volám s gólmanem Patrikem Kolářem, který je teď zraněný. Někdy se ještě ve městě potkám třeba s Pavlem Verbířem nebo Michalem Doležalem, ale jinak už se s kluky tolik nestýkám. Přece jen se tam kádr za poslední dobu docela obměnil,“ mínil kmenový hráč Teplic.

Ostravský kouč Večeřa tak musel v týdnu přemýšlet, koho postaví místo pravého záložníka Rajtorala. „Máme v kádru jednoho univerzála, který vždy dokáže v sestavě zaskočit,“ usmál se Večeřa, který tak naznačil, že dá šanci Františku Metelkovi. Večeřa dále potvrdil, že nepočítá se speciální obranou kanonýra Fenina. „To neděláme. Možná jej budeme bedlivěji střežit při standardkách, ale jinak je to o kolektivním bránění a odpovědnosti.“