„Nebral bych to tak, že je to zápas podzimu. Kol bude ještě dost a jedno utkání nelze vyzdvihovat nad další. My i soupeř patříme na vrchol tabulky, máme v podstatě vyrovnaná mužstva a rozhodne se na hřišti. Ale ani vítěz nemá zaručeno, že povede celý podzim. Hned za námi jsou další celky s bodovým odstupem a i s nimi se musí počítat,“ řekl před derby trenér Petřkovic Václav Štverka.

Jeho tým nechce v Porubě tahat za kratší konec, ovšem ani z případné porážky si hlavu nedělá. „Bod by byl, neřeknu zlatý, ale určitě hodně cenný. Přece jen hrajeme venku a každý bod z cizího hřiště má svou cenu. Ale ani případná porážka by nebyla katastrofou. Soutěž je dlouhá a jeden zápas o ničem nerozhodne,“ zamyslel se trenér, který nebude moci postavit nejsilnější sestavu.

„Někteří hráči nebudou moci nastoupit kvůli pracovním povinnostem. Jiní, jako například Kašický, hrají v pátek sálovku. Po večerním duelu na Kladně přijede až těšně před utkáním a uvidíme, zda bude schopen nastoupit. A Vítkovský, Levčík a Martin Štverka mají určité zdravotní problémy. Takže uvidíme,“ uvedl kouč Petřkovic.

Duel proti Porubě bude v současnosti největším ostravským derby a vzhledem k tomu, že oba celky patří na špici, dá se čekat pěkný fotbal. „Obě mužstva hrají útočně a mým cílem je, aby se v sobotu hrál opravdu pěkný fotbal. Bylo by pěkné, aby diváci i hráči odcházeli po devadesáti minutách spokojeni,“ přeje si Štverka.

eho hráči pojedou k derby posíleni víkendovým vítězstvím v Bystřici. „Soupeř je sice v tabulce v dolní polovině, ale na začátku na nás vlítnul. My jsme přestáli úvodní tlak, a pak jsme po Pietrasově centru dokázali díky Martinu Štverkovi otevřít skóre. Po změně stran soupeř z trestňáku vyrovnal, ale vítězství nám zajistil Krajíček. V té době jsme měli i další šance. Vítězství mohl pojistit Urbančík, který trefil tyč a Ogon, který z následné dorážky netrefil prázdnou branku,“ dodal k poslednímu utkání Václav Štverka.