Třikrát nastoupil v dresu ostravského Baníku proti Jablonci a vždycky byl pro něj zápas něčím zvláštní. Václav Svěrkoš se konečně vrací do základní sestavy a měl by patřit k tahounům svého týmu v nedělním utkání na severu Čech. „Věřím taky, že nás do Jablonce přijedou povzbudit naši fanoušci. S jejich podporou počítáme,“ řekl obávaný střelec.

V Jablonci se navíc potká se svým bývalým spoluhráčem z Mönchengladbachu Milanem Fukalem. „Odehráli jsme toho spolu vcelku dost, určitě si po zápase najdu chvilku a pokecáme. Před utkáním mu ale volat nebudu,“ poznamenal Svěrkoš, který neřešil, že se právě s Fukalem bude na hřišti asi často potkávat. „Je obránce, takže to je logické.“ Sám byl překvapený, jak zajímavé vzpomínky ho právě s Jabloncem pojí. „Nejraději vzpomínám asi na duel, kdy jsme tam remizovali 2:2 a já dal gól a na druhý Mariu Ličkovi přihrál,“ poznamenal Svěrkoš.

S úsměvem vzpomíná i na domácí utkání zkraje sezony 2001, kdy nastoupil s chybnou jmenovkou. „To bylo proti Jablonci?“ ptal se Svěrkoš, který možná lituje toho, že osudný dres nemá schovaný. „Teď by to asi byla u mě doma ve skříni cenná relikvie,“ dodal. V paměti má i třetí duel, který se odehrál na Bazalech na konci sezony 2002/2003. V utkání sice nedal penaltu, ale přesto na něj rád vzpomínal.

„Vyhráli jsme díky skvělému výkonu Zdeny Pospěcha 2:0. Pro mě to byl výjimečný zápas v tom, že byl poslední domácí před mým odchodem do Německa,“ dodal Svěrkoš. Jaké vzpomínky bude mít na nedělní duel?

Fanoušci Baníku věří, že vítězné…