Jihočechům se zázračně uzdravili všichni marodi, které kouč František Straka šetřil ve středečním pohárovém utkání s Brnem, a tak domácí mohli nastoupit v nejsilnější sestavě. To hostující lodivod Karel Večeřa zamíchal oproti duelu s Boleslaví se sestavou hned na čtyřech postech. Do útoku se vrátil Varadi, který minulý víkend nastřílel za B-tým čtyři branky, naopak místo se tentokrát nenašlo pro dirigenta Otepku, což přišlo posléze hosty pořádně draho.

V úvodu totiž existovalo jen jediné mužstvo. Českobudějovičtí vyrukovali na favorita ostrým úvodním náporem, z něhož vytěžili ze šest minut dvě pohotové trefy. Ve 3. minutě nejprve Černý vysunul Mrkvičku a ten z plného běhu nedal Vaškovi šanci. Za další tři minuty asistent Černý přiťukl Radzinevičiusovi, Litevec se obtočil a k levé tyči podruhé rozjásal stadion.

Zaskočený Baník jen v úžasu přihlížel domácí útočné vlně, které si vytvářela další šance. Ve 12. minutě pálil z první Vozábal, ze chvíli se probíjel do šance agilní Černý a hosté jen s vypětím sil odvrátili na roh. Nejlepší výkon Dynama za poslední dobu gradoval ve 23. minutě, kdy Vozábal nasměroval rohový kop točící se do branky přímo na hlavu kapitána Horejše a skóre se měnilo potřetí.

Potupená Ostrava kupila jednu chybu za druhou, naprostý zmar dokumentoval Svěrkoš, který zbytečně zajel do gólmana Křížka. Nespokojený Večeřa již po 35. minutách nahradil Metelku Otepkou. Zkušený záložník se ve 43. minutě postaral o první hostující střelu, ale ohrozil spíš diváky na tribuně. Největší šanci na zdramatizování duelu si Baník schoval do nastavení první půle, kdy na Řezníkovu nabídku těsně nedoklouzal Varadi.

Vysoké vedení domácích zaručovalo i po pauze ofenzivní podívanou s mnoha rušnými momenty. Nabito měl především Radzinevičius, který během čtyř minut dvakrát pohotovou střelou vylekal Vaška. Po hodině hry těsně minul z přímého kopu Černý a pak začali přece jen více hrozit Slezané. V 69. minutě zlikvidoval přímý kop Magery Kučera, o čtyři minuty později si na centr naběhl Varadi, ale hlavou přestřelil.

Naposledy hosté zazlobili šest minut před koncem, kdy tečovaný trestný kop Magery jen těsně minul budějovickou svatyni. Zbytek duelu Jihočeši v klidu dobránili, závěr si vychutnal i impulzivní Straka, který rozpumpoval fanoušky, a jubilant Hunal, slavící 300. ligové utkání. Ambiciózní Baník naopak smutní, počtvrté za sebou nevyhrál a propadl se na čtvrté místo.

Dynamo České Budějovice - Baník Ostrava 3:0 (3:0)

Branky: 3. Mrkvička, 6. Radzinevičius, 23. Horejš. Rozhodčí: Racek - Lhoták, Ubias. ŽK: Hunal - Svěrkoš, Bystroň, Varadi. Diváci: 3817.

Sestavy:

České Budějovice: Kučera - Peroutka, Horejš, Hunal, Žižka - Plocek (77. Plichta), Hílek, Vozábal (87. Mašát), Černý - Mrkvička (90. Stráský), Radzinevičius. Trenér: Straka.

Ostrava: Vašek - Řezník, Cigánek, Bystroň, Tesařík - Rajtoral, Metelka (35. Otepka), Magera, Mičola (46. Zeher) - Svěrkoš, Varadi. Trenér: Večeřa.

Další zápasy 12. kola

Brno - Bohemians 1905 2:0 (0:0), Kladno - Plzeň 1:2 (0:2), Mladá Boleslav - Zlín 0:1 (0:1), Most - Sparta 0:5 (0:1), Žižkov - Olomouc 2:0 (1:0).