Minulý týden měl ukončit podzimní část většiny fotbalových soutěží. Několik týmů však nemohlo ke svým posledním zápasům nastoupit. Důvodem byly rozmary počasí, které udělaly z fotbalových trávníků blátivá pole. Jedním z celků, který neodehrál svůj poslední podzimní zápas, byl Sokol Hrabová.

Zápas na hřišti Darkovic budou Ostravští dohrávat dnes. Darkovice jsou v tabulce soutěže šesté, proto budou v zápase proti Hrabové plnit roli favorita. „Budeme se snažit co nejvíce bojovat. Já se však osobně bojím terénu, který by mohl hrát do karet právě domácím,“ prozradil své obavy trenér Pavel Slíž.

V případě vítězství se Hrabová posune na devátou příčku 1.B třídy, skupiny B. Fotbalistům Hrabové nyní patří desáté místo v tabulce soutěže. V průběhu podzimní části zatím nasbírali 13 bodů, jedenáctý Rychvald jich na ně ztrácí šest.

Trenér Slíž však není se současnou pozicí svého týmu příliš spokojen. „Popravdě jsem čekal víc. Desáté místo je dobré, ale pro tohle mužstvo je to spíš ostuda. Já jsem počítal, že během podzimu nasbíráme okolo dvaceti bodů, což by odpovídalo asi šestému místu v tabulce. Proto je pro mě nynějších třináct bodů málo,“ povzdechl si Slíž.

Jedním z důvodů, proč plán trenéru Hrabové nevyšel, bylo to, že jeho svěřenci ve druhém poločase často ztráceli výkon. „Nevím, co to způsobovalo. První poločas jsme vždy odehráli velice dobře. Jenže těsně po přestávce nám došly síly. Soupeři pak toho využívali,“ prozradil Slíž. Proto se trenér Hrabové bude v zimní pauze soustředit hlavně na fyzickou přípravu. „Jednoznačně musíme zapracovat na fyzičce. Herně jsme na tom dobře, horší je to s kondicí. Pokud nechceme i na jaře ztrácet zápasy kvůli nízkému výkonu, musíme přes zimu pořádně zamakat,“ řekl rozhodně.

Je obvyklé, že během zimy se každý tým snaží svůj kádr posílit. Výjimkou není ani Hrabová, příchod nové posily je však v nedohlednu. „Samozřejmě bychom potřebovali zlepšit na některých postech. O nových hráčích jsme však s vedením ještě nemluvili. Máme silný a široký kádr, takže můžeme čerpat z vlastních řad. Věřím, že pořádný trénink přes zimu bude našim hráčům stačit,“ dodal Slíž.