„O všem rozhoduje trenér, mi je jasné, že konkurence je v útoku obrovská a hrát můžou jen dva,“ říká smířeně Magera. Ani necelé tři dny před utkáním není jasné, kdo se postaví po bok Václava Svěrkoše na hrot ostravského útoku. Proti Magerovi může hovořit skutečnost, že s příchodem zimy a horšími terény může při rozhodování kouče hrát svou roli i jeho urostlá postava. V Česku na rozdíl od jiných evropských soutěžích totiž stále spíše platí, že vysocí útočníci na těžkých terénech hrát nemají.

„Já tyhle řeči neřeším, chci vždycky podat nejlepší výkon a je jedno, jestli jsem v základu nebo nastoupím jako střídající hráč,“ podotkl Magera, kterého jistě potěšilo, že stejně stavění útočníci (Koller nebo Toni) zářili při kvalifikačních zápasech. „Terén je v těchto týdnech pro vysoké hráče asi náročnější, ale na druhé straně se to dá brát i jako výhoda při hlavičkových soubojích v pokutovém území. Mě určitě potěšilo, že jsem dal gól Brnu, když ten terén moc dobrý nebyl. Ono je těžké tyhle věci komentovat, fakt vždycky záleží na trenérovi a taktice, kterou zvolí,“ poznamenal Magera.

Magera tuší, na co si musí Baník v pondělí dát pozor. „Všichni víme, že nám ty začátky moc nejdou. Chceme se na něj ještě více soustředit. Pozorní ale musíme být i v obraně, jsem přesvědčený, že pokud budeme dobře bránit, tak uspějeme,“ poznamenal Magera. Pro své tvrzení měl pádné důkazy. „Naše útočná síla je obrovská, máme hráče do koncovky. Pokud v Kladně neinkasujeme, tak to bude dobré, protože věřím, že my určitě skórujeme,“ dodal Magera.