„Hlavní vinu na našich špatných výsledcích nese nepovedená zimní příprava z předchozího ročníku. Můj předchůdce zjevně netrénoval to, s čím měli kluci problémy. To se pak projevilo i v této sezoně,“ postěžoval si kouč Polanky. „S naším umístěním rozhodně spokojen nejsem. Tým mohl získat více bodů, jenže vždy se něco pokazilo. Hodněkrát jsme měli dobře rozehraný zápas. Ve druhém poločase jsme však odpadli,“ prozradil hlavní slabinu svého týmu Brandštetter.

Špatná fyzická kondice je jistě minusem pro hráče Polanky. Na druhé straně je však potřeba vyzdvihnout i silné stránky ostravského mužstva. Ty polanecký lodivod určitě nepřehlédl. „Musím hráče pochválit za obrovskou bojovnost. Kluci byli schopni nechat na trávníku vše. Bohužel ani to na úspěch nestačilo.“

Největším překvapením v polaneckém dresu se stal Petr Bartoš. Ten původně hrál na postu obránce. Trenér Brandštetter se však rozhodl jej přesunout na pozici útočníka a Bartoš neselhal. Během dvou zápasů vstřelil dva góly. „Bartoš mě opravdu mile překvapil. Ukázal, že je univerzálním hráčem, který zahraje dobře na každém postu. Musím uznat, že patřil k nejlepším hráčům. Pochválit musím i obránce Jaroslava Prauska, který také patřil k oporám týmu,“ nešetřil slovy chvály Brandštetter.

Špatné výsledky donutily vedení polaneckého fotbalu poohlédnout se po posilách. „V tomhle směru jsme měli štěstí. Vedení dokázalo vyjednat příchody nových hráčů. V tuto chvíli je už skoro jisté, že přijde Michal Bača z Klimkovic. Ten by ale neměl být jedinou posilou,“ poodhalil Brandštetter.

Nyní čeká Polanku chvilka oddechu a poté tradiční dril zimní přípravy. „Musíme pořádně zapracovat na naší fyzické kondici. To je to hlavní. Myslím, že jsme pro hráče připravili hodně tvrdé tréninky. Příprava bude trvat přibližně dva měsíce. Na jejím konci nás čeká čtyřdenní soustředění. Doufám, že nám to pomůže se na jaře zvednout.