I kouč Karel Večeřa ale dobře ví, že jeho tým nečeká lehký protivník. „Jde o podobného soupeře, jaký nás porazil v Českých Budějovicích, ale výsledek musí být úplně jiný. Povzbudilo nás poslední domácí vítězství nad Brnem. Víme, že se musíme vyvarovat chyb, jaké jsme předvedli třeba předtím na jihu Čech. Je co zlepšovat, ale v utkání s Brnem byly dobré pasáže, na které chceme navázat,“ řekl kouč Baníku Karel Večeřa.

Nemůže počítat se službami distancovaného Rudolfa Otepky. Problémy s lýtkem už několik dní sužují obránce Petra Cigánka, svalové potíže měl i další stoper David Bystroň. „Nedělní trénink ale oba absolvovali. Poprvé s námi na zápas vyrazil stoper Aleš Neuwirth, který už se nějaký čas naplno připravuje s námi a vypadá v tréninku velice dobře. Věřím, že ale i ostatní stopeři budou v pořádku,“ dodal Karel Večeřa.

Kladno potřebuje po třech porážkách konečně bodovat, aby před blížící se zimní přestávkou odvrátilo hrozící pád až na sestupové pozice, hostům zase jde o udržení kontaktu s čelem ligové tabulky. Kladenští se výsledkově nezvedli ani v přípravných zápasech s Jabloncem a Duklou Praha během reprezentační přestávky. Mužstvo připravoval až do čtvrtka asistent Václav Kotal místo Jaroslava Šilhavého, který byl zaneprázdněn povinnostmi u národního týmu.

„V průběhu reprezentační pauzy jsme dobili baterky, i když nám chyběli hráči jedenadvacítky, takže jsme nebyli kompletní. Ale zase jsme v přípravných zápasech vyzkoušeli hráče, kteří nedostávají tolik příležitostí, měli jsme na zkoušce i dva cizince. Bylo to takové testování,“ řekl Šilhavý. Za favorita ale považuje hosty. „Mají silné mužstvo a pro nás to bude velice těžké. Doma ale uděláme pro body maximum,“ dodal.

Další prvoligový program

15. kolo

sobota 1. prosince
15.00 Olomouc – Kladno
17.00 Zlín – Most

Neděle 2. prosince
10.15 Žižkov – Jablonec
14.30 Baník Ostrava – Sparta
15.00 Plzeň – České Budějovice
17.00 Teplice – Bohemians 1905
20.15 Slavia – Mladá Boleslav (PP ČT 4)

Pondělí 3. prosince
17.15 Liberec – Brno (PP ČT2)