Po slibném začátku přišla hluchá pasáž. Ostravský celek v posledních šesti zápasech získal šest bodů a v tabulce klesl až na páté místo. V Kladně ostravský tým podruhé v sezoně na soupeřově hřišti doslova vybouchl, což pořádně mrzelo i odchovance kladenského klubu Tomáše Marka.

Je asi zbytečné se ptát, jak velké zklamání v ostravské kabině panuje.
Velké, prohráli jsme, navíc 0:3. V prvním poločase to bylo ještě vcelku v pohodě, ale ve druhém poločase jsme si dali dát zbytečné dva góly. Ani bych neřekl, že to bylo neodpovědností. Spíše smůla.

Samotnou kapitolou byl těžký terén, se kterým se lépe vyrovnali domácí.
Já bych neřekl, že lépe. Vůbec nás nepřehrávali kombinací, protože tady na tom terénu se fotbal moc hrát nedalo. První gól dali po rohu, druhý přidali z penalty, pak už to bylo hodně těžké. Terén byl těžší a těžší.

Byl to zápas o prvním vstřeleném gólu?
Určitě, protože trávník se každou minutou zhoršoval. Za stavu 0:2 jsme to měli s otočením těžké.

Podruhé v řadě jste prohráli venku 0:3 s průměrným ligovým týmem. To už nemůže být náhoda…
V Budějovicích jsme nezvládli úvod zápasu, tady jsme dostali dva góly během sedmi minut ve druhém poločase, což se nesmí stávat.

Nedařilo se vám ani v útoku, za celý zápas jste nevystřelili na branku.
Začínalo to asi už od nás záložníků, když jsme nedávali dopředu balony a zbytečně je ztráceli. Sám jsem několik míčů ztratil. Určitě to bylo vinou nás záložníků, že jsme více nedrželi balon.

Nespokojeni začínají být i fanoušci Baníku, kteří se k vám po zápase místo děkovačky otočili zády. Navíc skandovali pokřik: My chceme Baník! Co tomu říkáte?
Jsme z toho zklamaní. Prohráli jsme ale 0:3 a k tomu venku podruhé v řadě. Jeli za námi přes celou republiku, a my je výkonem a výsledkem nepotěšili.

Co pro vás tento výsledek znamená před nedělním domácím utkáním se Spartou, na který se už několik týdnů těší celé Ostravsko?
Na to je teď těžké odpovídat, určitě budeme chtít tenhle výsledek napravit. Ale my chceme vyhrát v každém utkání. Je asi pravda, že se nám daří spíše proti silnějším soupeřům, proti těm papírově slabším to nám moc nejde.