„Tak jsem si to rozhodně nepředstavoval,“ řekl zklamaně Pavlík, který odehrál svůj druhý ligový zápas v kariéře shodou okolností opět proti Kladnu. Zatímco po prvním zápase na Bazalech před rokem slavil rekordní výhru (5:1), kdy se čtyřikrát trefil David Střihavka, nyní i on jen těžko popisoval, co se na trávníku dělo. „Po prvním poločase jsem pevně věřil, že dáme první branku a zápas zvládneme. Nehráli jsme úplně špatně, jenže pak přišel gól po standardce, následovala nešťastná penalta, a i když jsme se snažili, už to nešlo otočit,“ pokrčil rameny Pavlík.

Odmítl, že by jeho tým zápas podcenil, i když opticky se tohoto dojmu žádný z ostravských fanoušků zbavit ani s odstupem dvou dní nemůže. „Vyhecovaní jsme byli dost. První poločas nebyl tak špatný. Ale asi každý z nás si to musí v hlavě přebrat sám, zda pro úspěch udělal sto procent.“

Do sestavy se dostal i kvůli zranění Petra Cigánka, který nemohl nastoupit se zraněným kotníkem. Nervózní nebyl, i když měl i kvůli své vyšší postavě trošku obavy z těžkého terénu. „Hodně mi zpočátku pomohli David Bystroň i Péťa Vašek. I když se mi něco nevyvedlo, dodávali mi jistotu.“ Sám netušil a ani nechtěl příliš řešit, zda má šanci, že by nastoupil i v nedělním ligovém šlágru proti mistrovské Spartě.