Příznivci Baníku přitom tuší, že nálada vkabině není úplně ideální. Tým trenéra Karla Večeři vposledním ligovém utkání doslova zkolaboval a jeho vyhlídky pro šlágr 15.kola fotbalové ligy nejsou úplně ideální.

Tým dostal od vedení klubu pokutu (200 tisíc korun). „Určitě nás poslední porážka hodně mrzí, ale asi už ani nemá cenu se vtom zbytečně babrat. Musíme se teď dívat dopředu a připravit se na nedělní zápas,“ uvedl útočník Václav Svěrkoš. Sám dobře ví, že jeho tým se musí vneděli výkonem za poslední nezdar omluvit. „Nemůžu nikomu slíbit, že vyhrajeme, ale chci jasně říct, že se oco možná nejlepší výsledek popereme. Chci taky věřit tomu, že tak jako já, to cítí každý hráč vkabině,“ řekl rozvážným hlasem Svěrkoš. Rezolutně odmítl, že by na tým dolehla výše finanční pokuty. „Určitě to není příjemné. Daleko horší ale je, že se lidem nemůžeme ani podívat do očí. Nemá cenu si tady nic nalhávat, naše výkony vKladně iBudějovicích byly ostudné,“ poznamenal Svěrkoš.

Také vedení Baníku došla trpělivost. „Proti Spartě musí být nachystaných jedenáct válečníků. Zápas zKladna se nesmí opakovat. Díky televizi to viděla celá republika. Takový fotbal není hodný Baníku,“ řekl trenér Karel Večeřa.

Sparta na Bazalech čtyři a půl roku neprohrála. Ujejí poslední prohry byl právě Svěrkoš, který před téměř vyprodaným stadionem gólem přispěl kvítězství 3:2. Ozápas mají diváci zájem iteď, vpředprodeji se prodalo 5000lístků.