I proto je velká škoda, že v ostravském týmu nepanuje po debaklu v Kladně zrovna ideální atmosféra a pohoda. „To ale rozhodně neznamená, že bychom měli ze Sparty nějaký přehnaný respekt. Půjdeme do zápasu s velkým odhodláním i respektem. Dobře víme, že uspět můžeme jen tehdy, pokud všichni podáme výkony na hranicích svých možností,“ poznamenal ostravský útočník Václav Svěrkoš.

I on věří v podporu ostravského publika. „Výhru jim slíbit nemůžu, ale za celou kabinu chci říct, že se o co nejlepší výsledek popereme,“ podotkl Svěrkoš, který je jedním z pamětníků poslední domácí výhry (3:2) ze sezony 2002/2003. „Jsou to krásné vzpomínky a bylo by perfektní zažít to znovu. Dobře si pamatuji, že bylo skoro vyprodáno a ani tehdy nebyl terén úplně optimální. Mario Lička dal dva góly, já jeden z penalty. Na takové zápasy se nezapomíná,“ usmál se Václav Svěrkoš.

Ostravský kouč Karel Večeřa v posledních trénincích před zápasem nabádal hráče k jednoduché hře i častější střelbě, která na těžkém terénu může být účinná. Recept, jak uspět se Spartou, ukázalo Baníku v minulém kole Brno. „Vyhráli díky veliké agresivitě a vůli,“ podotkl Večeřa.

 

Související články: