„Recept nám vminulém kole ukázalo Brno,“ připomněl poslední nezdar mistra Večeřa. Trenéři mají zápasy se Spartou rádi, protože tým většinou ani nemusejí nijak zvlášť hecovat. "Motivace je jasná. Když Spartu porazíme, tak si myslím, že každý ostravský fanoušek nám to, co se nám na podzim nepovedlo, svým způsobem odpustí. Zápas se Spartou je pro nás velkou výzvou," říká Večeřa.

Rozebírali jste ještě nepovedené utkání na Kladně?

Vúterý jsme se kzápasu krátce vraceli. Do výkopu nás čekají ještě tréninky, během kterých se připravíme hlavně na těžký terén, jenž nás vneděli na Bazalech čeká. Výkonem se chceme a musíme omluvit fanouškům.

Sjakou taktikou půjdete do zápasu?

Říkám to vždycky. My se můžeme bát jen sami sebe, což je zřetelné znašich nezvládnutých zápasů. Pokud budeme hrát disciplinovaně a dáme do hry srdíčko, jsme schopni Spartu porazit. Když ale budeme hrát tak jako vBudějovicích nebo na Kladně, tak šanci uspět nemáme.

Zápas asi hodně ovlivní iterén.

Bude to stejné jako vKladně. Pokud terén není dobrý, nemůže se hrát atraktivní fotbal pro diváky. Je to spíše obojovnosti a vůli. Podstatné bude využívat chyby soupeře, tak jak se to podařilo Kladnu proti nám. Určitě budeme chtít hrát jednodušeji.

Plánujete změny vsestavě?

Každý zhráčů má na trénincích šanci prokázat svou formu. Určitě nějaká změna bude, ale nejsem zastáncem zásadnějších zásahů. Pozitivní je, že už můžeme počítat sRudou Otepkou, který se vrací po trestu za čtyři žlutékarty.

Tušíte, co by mohlo proti Spartě platit?

Právě Brno nám recept názorně ukázalo. Bojovali, hráli agresivně. Na všech hráčích bylo viditelné, jak moc chtějí Spartu porazit. Takto musíme hrát imy. Něco podobného jsme předvedli zase my doma sBrnem. To jsme také udělali chyby, ale mužstvo ohromně chtělo. Svůlí po vítězství pak jde dokázatmnohé.