„Hrozně mě to mrzí. Měli jsme to se Svěrkym (Václavem Svěrkošem– pozn. aut.) dohrát lépe, když proti nám stál jenom jeden bránící sparťan. Já už Svěrkymu přihrál příliš brzo, on mi pak balon vrátil, ale já to bohužel vyřešil špatně. Ještě jsem si měl míč potáhnout a počkat si na lepší pozici, nebo míč zaseknout. Zkusil jsem to propálit, a trefil jsem obránce, což bylo špatné řešení,“ řekl po zápase záložník ostravskéhocelku.

Ipřes zahozenou šanci na něm byla znát spokojenost. „Myslím si, že se nemáme za co stydět. Ukázalo se, že snasazením vzápasech se silnými soupeři nemáme problém, ale každý znás si musí sáhnout do svědomí a ptát se, proč jsme tak nehráli ivjiných zápasech spapírově slabšími týmy,“ prohlásil Rudolf Otepka, podle kterého vzal zápas hráčům mnoho sil. „Na podmáčeném terénu to bylo náročné na fyzičku, ale ifanoušci viděli, že jsme utkání odjezdili. Vzávěru už nás braly křeče,“ uzavřel Otepka.

Hrdinou se mohl stát iPetr Čoupek. Ten naskočil do základní sestavy po delší absenci a ve druhé půli nebezpečně ohrožoval branku Sparty. Minutu po největší šanci Otepky se dostal právě levý obránce Baníku až na hranici šestnáctky, odkud vyslal vkrátkém sledu dvě tvrdé střely. „Opřel jsem se do míče levačkou, a bohužel jsem trefil Frantu Metelku ve skrumáži před Grygarem. Odražený balon jsem pak napálil ještě pravou nohou. Naneštěstí to šlo asi metr nad bránu. Škoda, že to někdo netečoval do sítě. Měl jsem to trefit, to bychom vyhráli,“ věděl po utkání Petr Čoupek. Přání se mu ale nevyplnilo. Baník však po delší době nedostal gól. Zápas tak skončil bezbrankovou remízou. „Hráli jsme jednoduše, zprvní jsme balony odkopávali na útočníky. Škoda, že se nám tolik nevedlo po stranách, těch centrů tam mohlo být víc,“ uznal Petr Čoupek.

Jeho nasazení bylo možná překvapivým tahem, ale kvůli defenzivnějším schopnostem zřejmě dostal přednost před Danielem Tchuřem vzákladu. Po zranění Radima Řezníka se na levé straně objevili společně. „Náročný zápas, silný soupeř, těžký terén, těch nástrah tam na obránce bylo až moc. Nakonec jsme to myslím vobraně zvládli slušně,“ poznamenal odchovanec brněnského fotbalu.

Baník předvedl inasazení, které chybělo například vKladně nebo Českých Budějovicích. „Odmakali jsme to, jak se patří. Vím, že oněkterých předchozích zápasech se to říct nedalo. Proč to tak je? Každý si to musí vhlavě přebrat sám, jisté ale je, že se už nic podobného nesmí opakovat ani vzápasech, kdy nehrajeme se soupeři zčela tabulky,“ dodal rezolutně Petr Čoupek.