Schůzky se zúčastnili předseda představenstva FC Baník Jakub Kahoun, šéf technické správy stadionu na Bazalech Petr Konderla, manažer pro komunikaci a vnější vztahy Igor Bruzl a jednatel společnosti FOCH Security Petr Šlachta. „Není to tak, že bychom se nescházeli pravidelně, ale skupinu jsme až teď takto nazvali a také jsme vůbec poprvé zjednání připravili mediální výstup,“ uvedl předseda představenstva klubu Jakub Kahoun.

Kromě zhlédnutí videozáznamů znedělního počínání některých fanoušků na stadionu se skupina zabývala opětovným přehodnocením opatření zminulého roku. Tehdy se schůzka konala za účasti zástupců Policie ČR, pořadatelské služby, ČMFS, města a klubu. „Dostali jsme čtyři úkoly kodstranění. Bylo to vybudování nového vchodu do sektoru hostů, přesunutí stánku sobčerstvením kmalému vstupu ze sektoru hostí, zpevnění plotu mezi sektory a označení sektorů reflexní barvou. To všem bylo během minulé zimní přestávky splněno stím, že jednání okamerovém systému se má vést vsoučinnosti se svazem,“ uvedl Kahoun.

Ikdyž klub splnil vše, co bylo po této schůzce požadováno došlo teď na Bazalech kvýtržnostem. „Proto začínáme rozpracovávat tři zásadní změny, které by měly být řešeny vzimní přestávce. Provedeme je vsoučinnosti spolicí ipožárně-bezpečnostními odborníky, abychom splnili vše, co je nutné,“ uvedl manažer správy stadionu Petr Konderla.

Baník hodlá pořídit kamerový systém, kterým bude sledovat sektory fanoušků domácích, hostů a riziková místa na stadionu. Dojde kzabezpečení bran mezi sektory L2 a L3, kde byly problémy při utkání se Spartou, vnávaznosti na požadavky všech zainteresovaných orgánů a vsouladu sevakuačním plánem. Vsoučinnosti spožadavky PČR bude vybudován speciální vstup do bezpečnostní zóny mezi sektory L3 a V2, který vkrizových případech bude využívat pouze Policie ČR a bezpečnostní agentura na stadionu.

„Věříme, že itěmito opatřeními splníme přání nás všech, ale především pak našich fanoušků, a zároveň naplníme název naší pracovní skupiny. Prostě chceme, aby vjarní části byly Bazaly ještě bezpečnější,“ uvedl Jakub Kahoun a dodal: „Je nám ale zároveň líto, že se po jednom utkání devalvuje, co se na Bazalech za poslední roky udělalo pro bezpečnost všech diváků.“