První utkání čeká Baník ve středu 23.ledna saktuálně předposledním týmem ukrajinské nejvyšší soutěže Naftovyk-Ukrnafta Oxtyrka. Ive druhém duelu bude vpátek 25.ledna soupeřem Baníku ukrajinský celek SC Tavria Simferopol, kterému patří šestá příčka ligové soutěže.

Ve třetím utkání nastoupí Baník 28.ledna proti týmu European Football Center Ptak. Jedná se omužstvo mladých Brazilců, které pro angažmá vEvropě připravuje ve své akademii polský byznysmen Antoni Ptak. Pobyt vTurecku pak tým zakončí 30.ledna, kdy se střetne svedoucím týmem gruzínské ligy Dinamem Tbilisi. Na lavičce lídra tabulky sedí český kouč Dušan Uhrin starší.

Fotbalisté se těší hlavně na teplejší počasí ilepší terény. „Ikdyž vOstravě velká zima nebyla, osmnáct stupňů bude určitě pro trénink příznivější,“ usmál se útočník Baníku Václav Svěrkoš, který se stejně jako spoluhráč David Bystroň těšil ina přípravné zápasy na klasické trávě, které vTurecku Baník čekají. Svěřenci trenéra Karla Večeři totiž tři přípravné zápasy sehráli na umělé trávě. „Není špatná, ale hraje se na ní jiný fotbal. Každý si musí dávat ivětší pozor, protože možnost zranění je určitě vyšší,“ přemýšlel Bystroň.

Sjeho slovy souhlasil iVečeřa. „Na umělé trávě se spíše hraje takový ten sálový fotbal, proto je pro nás soustředění vTurecku hodně prospěšné. Zápasy určitě otestují naše kvality vprostřední fázi zimní přípravy,“ poznamenal Večeřa.

Na palubě letadla nechybělo ani devět ostravský fanoušků, kteří premiérově využili možnost zakoupení zájezdu. „Jsme strašně rádi, že iBaník se už řadí ke klubům, které doprovází ina soustředění věrní příznivci. Věříme taky, že se všem bude soustředění líbit. Přeci jen být tak blízko hráčům se mnoha lidem nepodařilo,“ uvedl manažer pro komunikaci a vnější vztahy Baníku IgorBruzl.

Kromě ostravského Baníku bude vAntalyi pobývat také prvoligové celky Brna aPlzně.