Baník opět nastoupil v kombinované sestavě, ve které chyběli Rajtoral, Magera, Svěrkoš, Neuwirth, Tchuř a rekonvalescenti Lukeš, Tomašák a Bolf.
„Mrzí mě, že se utkání kvůli dešti nehrálo na klasické trávě na Bazalech. Kluci se na to těšili, ale počasí prostě poručit nemůžeme,“ uvedl ostravský kouč Karel Večeřa. „Měli jsme šance, bohužel jsme je nedotáhli. Zahráli si ale mladí kluci, což je jenom dobře,“ uvedl Večeřa. Do Turecka dnes letí všichni hráči včetně obránce Aleše Neuwirtha, který si při utkání s Opavou odrazil patu.
„Ale není to nic vážného, má to jen oteklé a věříme, že se brzy zapojí do tréninku,“ dodal Karel Večeřa.
Třinec v zápase vyzkoušel i zkušeného záložníka Martina Svitáka, o jehož případném angažování se rozhodne v příštích dnech.
„Jsem stále hráčem Mladé Boleslavi, takže hlavní bude dohoda klubů. Třinci bych ale rád na jaře pomohl,“ poznamenal Sviták, který v minulosti hrával za ostravský Baník, Opavu, Příbram a naposledy Jihlavu.
Třinecký kouč Miroslav Kouřil byl s výkonem svého týmu spokojený. „Baník je v přípravě mnohem dál, což bylo i vidět. Hráči za sebou mají velmi náročný týden, teď je čeká kondiční soustředění,“ poznamenal Kouřil, jehož tým čeká na jaře tuhý boj o záchranu ve druhé lize.
I po zápase v Ostravě třinecký kouč potvrdil, že posilování týmu rozhodně nekončí. „Jména ale po mně znát nechtějte,“ omlouval se Kouřil, který má jasno o tom, že by chtěl posílit útočnou fázi. Blízko odchodu do Plzně je totiž brazilský útočník Paulo Rodrigues da Silva. „Pokud by doopravdy na sever Čech odešel, určitě bychom potřebovali sehnat náhradu,“ podotkl Kouřil.