Ostravský kouč Karel Večeřa už dříve avizoval, že právě od tohoto utkání chce začít testovat sestavu, která vyběhne v prvním jarním kole 18. února v Liberci. „Čeká nás v Turecku asi nejsilnější soupeř, kterého známe už z loňska,“ připomněl porážku (0:2) Večeřa.

Baník se bude muset opět vypořádat s nepříjemným silovým fotbalem soupeře. „Ty zápasy jsou si hodně podobné a je na nich vidět, že v ukrajinských mužstvech se tvrdě bojuje o místa. My se ale s tím prostě musíme vyrovnat a hrát daleko s větší koncentrací, nesmíme se nechat zbytečně vyprovokovat,“ poznamenal Večeřa, jehož celek ve středu podruhé v zimní přípravě prohrál, když nestačil na celek z Ukrajiny Naftovyk-Ukrnafta Oxtyrka 1:2.

V sestavě ostravského týmu se proti podzimu žádné velké změny zatím očekávat nemohou. Rekonvalescenti Martin Lukeš i Petr Tomašák dělají velké pokroky, ale k plnému tréninkovému zatížení mají oba přeci jen ještě daleko. Proto je jasné, že na levé straně může kouč opět vybírat z tria Tchuř, Mičola, Čoupek. Velká konkurence je také ve středu obrany, kde se podle všeho bojuje o post druhého stopera vedle Davida Bystroně. Ani z tréninků či přípravných zápasů v této chvíli není patrné, kdo z tria (Cigánek, Neuwirth, Pavlík) má nejlepší startovní pozici. Jasněji může být už dnes, protože práv Simferopol ostravskou obranu hodně prověří.